Battle of Mafeking

všechny plakáty
Krátkometrážní / Válečný
USA, 1900, 1 min

Tento věhlasný snímek a rekonstrukci bitvy búrské války máme možnost vidět díky režisérovi Alvu Edisonovi. Válka probíhala na přelomu 19. a 20. století. Celá událost se odehrává na návrší. Na začátku proti sobě stojí dvě vojska v podobných úborech. Vojáci jsou seřazeni do šiků, kamera je statická. Postupně jsme svědky, jak se střetnou pěšáci a padají k zemi. Poté projede pár koní jízdy, až padne i vlajkonoš. Na konci jsme svědky člověka, který vypadá, že pomáhá zraněným. (RadimFišer)

Sfinkter

Proč se už nebojuje tímto stylem? Sednout si na koně a jet někomu propíchnout srdce. Dnešní házení bomb na celá města je vcelku trapná záležitost. ()

Jazzzz

Pokud se na tento krátký filmeček podíváte víckrát, určitě vás pobaví zmatené pobíhání herců. Ale i přesto, že asi většina z nich nevěděla co má dělat, tak snímek má dokonce i jakýs závěr... ()

RadimFišer

Nudná, ale vizuálně na začátku zajímavá bitva. Jsem překvapen historickými okolnostmi, jaké tady zveřejnil Machrovic. Jestli je to pravda, tak byl Edison opravdu muž činu a švihák největší. ()

Carthorias

Nebudu hodnotit kvalitu filmového materiálu, ta byla očividně tehdy supermoderní. Zaráží mě ale to, že si Edison svoji kameru postavil do tak blbého úhlu, a bitva není vůbec vidět, jediné co je člověk shcopen rozpoznat, je četa vojáků vylézající na nějaký kopec. A to je dost málo i na rok 1900. ()