• Krátkometrážní

MaXXXine (2024)

Závěr trilogie se nepovedl, jedná se o nejslabší díl a zbytečný mišmaš. Dobové kulisy má West zmáknuté, potěší Bacon a soundtrack, Goth je stabilně výborná, ale příběh vás bavit nebude. Cinemax Bratislava 7/2024.

Souboj cti (1996)

Souboj cti vcházel do kin na začátku mojí puberty a v té době jsem JCVDho zbožňoval. Jediný film, ve kterém jsem viděl naživo tradiční japonské divadlo s masky hannya. Poslední zhlédnutí 7/2024.

Pernicious (2015)

Thajská mystika je zajímavá, ale zpracování snímku příliš amatérské.

Sexbomba od vedle (2004)

Slabá teen komedie ze střední, která ničím nepřekvapí. Potěší samotná role Hirsche, ve které už slibně formoval svůj herecký styl.

Účastníci zájezdu (2006)

Dnes již kultovní Vejdělkova komedie skýtá s odstupem času i mnoho poetiky. Dvojice řidičů je výborná, dost pobaví i Pechlát. A musím vzpomenout i na závěrečnou Krausovu píseň, kterou mám se snímkem silně spojenou. Poslední zhlédnutí 6/2024.

Česko na grilu (2024) (pořad)

Dokoukal jsem všechny díly - za mě slušná reality show, na kterou se dobře dívá a milovníci grilování se mohou přiučit. Koncept může kulhat, Zástěra je svým milým způsobem chvílemi trapný, ale mám pro něho pochopení, mám to totiž stejně a je mi to absolutně jedno. Dvojice Pohlreich-Svatek není špatná a Pagáčová nic nepokazí. Takže slušný průměr, nikoho tento pořad určitě neurazí.

Tátova volha (2018)

Vejdělkova poetika zde chvílemi hraničí s trapným patosem a přes dobré herecké obsazení snímek nenabízí chuť na reprízu. Nejlepší scénu zajistil Bolek při sběru jablek.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Na svou dobu nepřekonatelná zábava, žádný podobný formát již neexistuje. Scénky Kaisera a Lábuse jsou nesmrtelné, svým vtipem překvapí i Jiří Korn.

Čistá duše (2001)

Příběh Johna Nashe je úžasný a tragický zároveň. Paranoidní vývoj geniální mysli je koncertem hereckých výkonů Crowea a Connelly. Dnes již kultovní snímek, který mě nikdy neomrzí. Poslední zhlédnutí 5/2024.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Dobová reklama na Brno se svými předními herci a satira porevolučního zbohatlictví. Autentické, tak jak to umí pouze Chytilová. Jako bonus Gott na ulici a Peková za pultem. Poslední zhlédnutí 5/2024.