Reklama

Reklama

Tajemný Černobyl

(TV film)
Trailer
Dokumentární
Česko, 2015, 40 min

Obsahy(1)

Mrtvé ulice, vražedná radioaktivita. Záběry z míst, které jste ještě neviděli. Výpovědi, ze kterých mrazí. Může být ještě Černobyl hrozbou pro svět? Výprava reportéra TV Barrandov do zóny smrti. Tajemný Černobyl. Tady usínaly děti, lidé se milovali, chodili do práce, prožívali své smutky a radosti. A pak přišla smrt. Tragédie, která šokovala celý svět. Utrpení, bezmoc, slzy. Umírání v obrovských bolestech. Město smrti. Paneláky zarostlé stromy. Mrtvé ulice, vražedná radioaktivita. Hračky, se kterými si už nikdo nestihl hrát. Stošedesát vesnic zahrnutých hlínou. Výprava reportéra TV Barrandov do zóny smrti. Záběry z míst, které jste ještě neviděli. Výpovědi, ze kterých mrazí. Tisíce zapomenutých hrdinů, po kterých zůstaly jen radioaktivní uniformy. Tajný špionážní projekt, který Sověti zachraňovali dřív než nicnetušící lidi. Poslední starousedlíci, kteří se vrátili, protože chtějí umřít doma. Co bude s Černobylem dál – může být ještě hrozbou pro svět? (TV Barrandov)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

TV Barrandov a dokument? Pokud si zvyknete (což není tedy příliš jednoduché) na hlavního průvodce dokumentu, budete nejspíše překvapeni, že TV Barrandov dokáže vytvořit něco, kde se zmíní hned několik faktů, které lze s čistým srdcem verifikovat. Jelikož je Černobyl takovým známým fenoménem, tak dokument vyjma hysteričnosti hlavního průvodce nenabízí ale vůbec nic nového. 32 % ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Tohle nemá cenu komentovat, přečtěte si komentář kolegy formelin. Snad jen doporučení pro toho turistu, co to natočil: když už o něčem dělám povrchní blábolšou, protože tohle dokument ani reportáž rozhodně není, bylo by docela super o tom něco vědět. Teda něco víc, než že to bouchlo a že to je strašně strašlivě strašný, bububu! ()

Reklama

nwx 

všechny recenze uživatele

Příšerně amatérsky zpracovaný dokument. Přihlouplé neinteligentní komentáře, intonace ve stylu reportérů TV Nova, tragická hudba v pozadí, kterou strkají naprosto všude, i když by si scéna zasloužila například úplné ticho, pak dodatečně přidané obrazové efekty - pruhy přes celý obraz, které v určitých scénách vůbec nezmizí, takže si ani není možné prohlédnout, si co je ve scéně. Dále kamera absolutně bez stabilizace, akorát tak na bolest hlavy. Velká škoda. Hrubý materiál, který tam natočili, by se dal sestříhat do naprosto jiného dokumentu, který by za něco stál. Škoda. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Redaktor TV Barrandov Martin Hlaváček se vydává na vlastní oči poznat Černobyl. Na to co se tehdy dělo vzpomínají bývalý náměstek primátora města Pripyat Alexander Esaulov a místní obyvatel Ivan Ivanovič z vesnice Paryšev. Hlaváček také navštíví radarový systém Duga a nechybí záběry na budovaný sarkofág Archa. ()

magu 

všechny recenze uživatele

Nezmysly, ktoré ten "akožeredaktor" plieska do kamery od začiatku do konca, úplne znehodnocujú celý dokument. Mal nechať hovoriť radšej sprievodkyňu, ktorá o Černobyle vie omnoho viac, keďže pracuje pre jednu z mála serióznych agentúr, ktorá sprevádza turistov v Zóne. Teším sa na návštevu. BTW: Ak toto je najlepší dokument na Českého leva 2015, tak potom česká dokumentaristika klesla veľmi hlboko. Alebo tí, čo sošky udeľujú... ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama