Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (760)

plakát

Kde domov můj? (2016) (pořad) 

Lenost psát komentáře mnou stále cloumá, ale když se naskytne takovýhle skvost, neodolám. Je to vlastně taková kopírka Riskuj, ale ještě jednodušší. Ano, i to je možné. V prvním kole máme tři aspiranty na ztrapnění se a Aleš Háma jim pokládá zapeklité otázky z učiva prvního stupně základní školy. Ve druhém kole teda přitvrdí na látku druhého stupně ZŠ no a kdo má nejvíc bodů, může vyhrát prašule, teda pokud ví nějaký další kraviny, jako že spojené s vybranými kraji. Ale tak co bych čekal od pořadu a Alešem Hámou, že.

plakát

Ninja z New Yorku (2021) 

To bylo opravdu opravdu STRAŠNÝ. Bohužel to ale nebylo střašný dostatečně, aby to bylo dobrý. Neříkám, že jsem se nezasmál - debilitě, naivitě, něcojakoefektům - ale nemám pocit, že bych o něco přišel, kdybych tohle vůbec neviděl a ani o tom neslyšel. Asi hlavně proto, že to nebylo ono, ta brakovost a naivita. Přišlo mi to nastavovaný a umělý. Ono to původně asi taky neaspirovalo na nějakej bižuterní klenot, ale tohle byla současná improvizace nad dobovou improvizací a to už mě teda víc pobavilo Kung Pow: Enter the Fist. A nebo mě to prostě zcela míjí, nicméně za mě to byl slabší ... film (pokud za film považujete absurdně natočenou sérii slabých akčních scén). Asi sem vyměknul.

plakát

Arthur (1981) 

Když jsem slyšel, jak se tam na začátku Arthur chlámal skoro jako by na něčem frčel, tak mne jímal strach, jaká to bude blbost. Nakonec se z toho vyloupla celkem vtipná ptákovina, kterou oživovaly některé veselé scény a hlášky. Moc dobře sice nerozumím tomu, proč to dostalo nějaký ceny, protože to je oddechovej průměr. Nutno však podotknout, že Dudley Moore, nenápadně připomínající vzhledem jednoho a chováním dva další mé známé, válel. Nic moc nad rámec relativně odvázané komedie jsem tam ale nenašel, nemohu tudíž hodnotit lépe. A co se týče příběhu, no, co byste asi tak čekali? Překvapení?

plakát

Lov (2020) 

Nemohu si stěžovat, že bych nebyl varován před kravinovitostí a všehochutenstvím, ale zase tak bledě to nedopadlo. Některé pasáže se převelice povedly, ale je to proloženo vycpávkami, předvídatelnými úseky či scénami, které nevyzněly tak, jak asi měly. První zhruba polovina je skvěle zvládnutá a potěšila mé zřítelnice, ale pak to začne kolísat, objeví se nějakej ten pokus o begraund stóry, což samo o sobě bylo u takového filmu spíše na škodu. A konec? Jasně padá. V nejlepším se má přestat, víme? Ale jinak celkem oddychovka s hezkými efekty (smrti). Na více-méně náhodnej výběr to nebyla špatná trefa.

plakát

Kmen Andromeda (2008) (TV film) 

A hopla... tak to sem kapku ujel někam do říše fantazie s těma čtyřma. Bych si měl namlátit a za trest si to dát ještě několikrát, abych se poučil. Ano, zdálo se to bezva, ale když tomu člověk věnuje pozornost a čas, začnou na povrch vyplouvat nehezké věci. Třeba rozličné nesmyslné bláboly, někdy debilní dialogy, špatné herecké výkony některých aktérů, nelogičnosti a ještě navíc ta linka s tim bojovníkem proti konspiraci... A nebo jsem se už zdárně transformoval do konečného stádia nesnášenlivé svině? Čtyři teda ani náhodou, tak možná lepší dvě. Na tu verzi z roku 1971, která je daleko studenější a depresivnější, to může vzhlížet jedině za cenu bolesti za krkem. Jdu se bičovat, voči si vypíchat a ruce usekat za svoje původní hovnocení.

plakát

Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996) 

Pro mě to má (pa)chuť klasických béčkových filmů z osmdesátých a devadesátých let. Je to poměrně dobře stravitelná blbost která profrčí kolem. Člověk moc nelituje času, pobaví se, někdy se zasměje, ale zas kdyby to nebylo, tak by se nic nestalo. Hlubokomyslný promyšlený příběh tam není, vedlejší postavy jsou jen takovej doplněk v ceně (a potrava) a někdy to trochu kulhá v logice. Čtu tady v komentářích, že rozpočet byl 4 milióny. Jestli to je pravda, tak to teda moc nevypadá a zajímalo by mě, jestli všechno padlo na ten závěrečnej výbuch. Ale zas na druhou stranu jsem to viděl už nejméně třikrát a alergická reakce se nedostavila, takže ten slabší průměr si to uhájí.

plakát

1917 (2019) 

Inu, dal jsem si to ještě jednou a ne, nebudu rozhodně zlej. Je mi jasný, že to v jednom záběru natočený nebylo (to by teprve bylo!) a dají se najít místa, kde se asi stříhalo, ač umně maskováno. Ani příběh vlastně za moc nestál. Ale rozhodně to musela bejt pro tvůrce makačka tohle naplánovat a pak realizovat. A pro herce naučit se ty tuny dialogů, protože někdy jedou docela dlouho a střih tam nebyl ani teoreticky. Vzpomněl jsem si na Pojedeme k moři, protože to má některé podobné atributy - samo o sobě tak nějak jako průměr, možná, ale z filmařského hlediska jsem si to já jako divák neuvěřitelně užil. Doplňuje to výborná výprava dbající na detaily a i hudební podkres byl fajn. Je pravda, že v poslední třetině to trochu padá, nicméně i tak se to podařilo důstojně ukončit a kruh se uzavřel? V každém případě to není moc podstatné a má cenu vidět to předevěím kvůli té filmařině. Zpracováno na jedničku.

plakát

Green Wing (2004) (seriál) 

Zase jedna perla. Ale tentokrát vopravdická, jelikož se jedná o nejlepší seriál co jsem za poslední dobu viděl. Bohužel má ale dvě strašlivé nevýhody, které rozhodně nepřispívají k tomu, aby se se seriálem sžil každý. Tedy alespoň každý třetí nebo desátý nebo tak nějak, protože tohle nebude asi pro každého. Jednotlivé díly, tedy ve verzi, kterou jsem viděl já, mají asi padesát minut, což může být hodně. Já si toho všiml mezi záchvaty smíchu už v druhé sérii. A co je horší, nejedná se o uzavřené epizody, ale příběh, postavy i jejich vady se vyvíjí a nalákat někoho na náhodný díl tak dost dobře nejde. Začátek je trochu pomalejší, ale postupné odhalování dalších a dalších úchylek korunované zjištěním, že i ti zdánlivě normální jsou dostatečně pošahaní, za to stojí. Zvláštní a výraznou zmínku zaslouží Mark Heap, jehož výkon herecký, logopedický i artistický byl naprosto nepřekonatelný. Měl jsem trochu pocit, že ke konci druhé série to lehce ztrácí dech a je jedině dobře, že z toho neudělali nekonečnou telenovelu utopenou v parodii na sebe samu jako se to běžně děje. Můj nástřel zatím čtyři, ale dozajista jsem nepochytil všechno a ještě to má potenciál růst.

plakát

Spirit (2008) 

Zas jeden z rodu "kdo napsal ten škvár?" řekl bych. Celou dobu jsem přemýšlel, jestli to má bejt komedie, kterou jsem krutě nepochopil a která jaksi není vtipná a nebo jestli to má být míněno vážně. V každém případě to byl mizernej výkon pro obě variany. Asi nejvíc mě rozčilovaly dialogy, které byly někdy převelenedobré a ihned v závěsu za tím postavy, z nichž nebyla symatická ani jedna. Ten vizuální styl by mi zas tolik nevadil, až na některé pasáže, ale ta blbost pučící na všechny strany... až mi bylo stydno. Předlohu jsem, překvapivě, nečetl, ale i tak nevěřím že to je tak trapný jako tenhle film. Už proto, že na papíře fungujou věci jinak. Vůbec nevím, jak jsem k tomu přišel, asi mi to někdo nacpal a já mám skoro sto chutí to taky někam nacpat. V každém případě to není od žumpy daleko.

plakát

Kráska a zvíře (1991) 

Moc moc hezký, asi jedena z nejlepších filmových disneyovek. Příběh teda nijak nepřekvapí, i když to tam bylo kapku jinak než mi to vyprávěla maminka, ale zpívá se tam a hlavně ta animace, to bylo žrádlo. Jak po stránce modelů tak pozadí. Dokonce je to takovej film, že nevadí i přemíra barviček. Na plnej počet bych sice chtěl trochu větší citový lomcováky, ale i tak báječná pohádka na které jsem navíc nenašel nic závadného pro děti, což je dneska u pohádek vzácnost. Skvěle! Proč mi trvalo třicet let to vidět?

Ovládací panel
8 bodů

Reklama

Reklama