Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (766)

plakát

To se vysvětlí, soudruzi! - Lada Lazarová (2024) (epizoda) 

No to je teda zážitková série s ČT. Vypadá to, že si vyžeru to “nejlepší” z její tvorby. Jako třeba tento dost neuvěřitelný díl. Zase čumím jak vyvoraná kuličková myš a nechápu. To někdo točil nebo to jsou náhodně poslepovaný zbytky z předchozích dílů? Které jsem tedy naštěstí, ó díky všemocný růžový jednorožče, který si vykadil náš vesmír, neviděl. Ani nevím, kde začít. Macháček, jak se zdá, brzo opět zjistí, že už jednu ženu má. Ale to není moc podstatný, výkony hlavních rolí byly to lepší. Ale takovej spád třeba, ten se asi rozkradl. A humor vylezl do DDR, protože ani jedno tam nebylo. No nic, konec eufemismů a kličkování: byla to sračka, které jsem na minutu nevěřil, že se odehrává za minulého režimu, třeba i kvůli těm anglicismům. A navíc to byla trapná vzdálená tématická variace na (dle mého) velice zábavnou knihu Pondělí začíná v sobotu od bratří Strugackých. Tu doporučuju, tohle rozhodně ne.

plakát

Zázraky přírody (2009) (pořad) odpad!

Asi by mě nikdy nenapadlo, že pod názvem Zázraky přírody se skrývá částí nevtipný soutěžní pořad, částí trapné historky (asi) z natáčení (jen tipuju podle jediného hosta, kterého jsem poznal) a částí vzdělávací jednohubka pro první stupeň základní školy. No,  je po tomhle úvodu nutné psát ještě něco dalšího? Fakt někdo doufá, že dám víc než Odpad?

plakát

13. komnata - 13. komnata Tomáše Poláka (2024) (epizoda) odpad!

Ano, dobře. Tak když už jsem byl donucen to poslouchat, tak si teda teď poslechněte vy mě. Dnes tu máme srdcervoucí příběh pana Vůbecnetušimkdotoje, který je zpěvák v kapele Vživotěsemonichneslyšel. No a představte si, že on byl smutnej a léčil to chlastem a práškama. Nebo co. Teda já bejt v mládí takovej smrad, jako s pobavením vyprávěl on, asi bych byl ze sebe taky smutnej. Ale pojďme dále tímto dramatickým příběhem. Představte si, ono se mu nedařilo a svět mu neležel u nohou. Ale pak naštěstí si nechal vytrhnout mandle a vyléčil si zánět, nazpíval nějakej sra*koidní cajdák a teď je v televizi. Což, jak vidíte, mě neuvěřitelně potěšilo a taky dojalo. To jako fakt? Tohle dávají v televizi? Vždyť je to ještě debilnější, než to tancování lidí, který taky neznám!!!

plakát

Denník Anny Frankovej (2019) (divadelní záznam) 

To bylo nakonec překvapivě hezký a Táňa Pauhoufová byla výborná, i když ji nemám zrovna v oblibě. Líbilo se mi to netradiční pojetí a zpracování, takže byla velká škoda, že jsem to viděl jen ze záznamu. Nejen proto, že se vytratila podstatná část atmosféry, ale i proto, že jako divák jsem odkázán na to sledovat, co snímá kamera a tak mi nejspíš unikají různé detaily. A to trochu u tak vyrazového divadla chybí. Ale určitě šťasná náhoda, že jsem na to narazil. Za mě čtyři.

plakát

Duna (2021) 

Když jsem to viděl v kině, tak mi to přišlo uřvaný a docela mě to zklamalo. Byla tam kupa smradů, kteří neustále něco žrali a jinak mě obtěžovali svout existencí. Tak jsem doufal, že to bylo třeba tím. Pustil jsem si to znovu s odstupem asi dvou let a bylo to stejný! Dobře, tak nejdřív ty pozitivní dojmy. Tedy "pozitivní". Některé vizualizace, potažmo scény, sekvence, jsou úchvatné. No a pak... už je to asi všechno. Oceňuju, že to neuletělo někam do dimenze německých komedií nebo jihoamerických telenovel, ale stejně. Navíc, je to jen půlka první knihy a i tak to vykostili. Asi proto, že velkou část stopáže jsou předěly ve stylu popovýho videoklipu. Jako na videoklip hezký, ale já bych ocenil, kdyby se z toho nevytratilo tolik. Hloubka, vznešenost, ty roviny vidění reality různými osobami. Chápu, že ty vnitřní monology by se tam těžko zprostředkovávaly, ale to není důvod udělat ty postavy plochý. Proč museli degradovat interakce postav na poměřování pindíků dvou retardovanych pasáků? Je tam dost věcí, které neodpovídají předloze, které rozhodně vévodí Stilgar. To je rozhodně nejvyžranější Fremen planety. A samozřejmě pasáže, které chybí. Ale čert to vem, já tam prostě naprosto postrádám tu monstroznost universa, filozofiu vyprávění, těžkost bytí, žhnutí planety. To bylo jak americkej film z Holyvůdu, ne jako třeba Pomalu a klidně 15, ale stejně naprosto... mentálně někde u kotníků předloze. Taková vykrádačka. Inspirováno skutečnou knihou.

plakát

Venom (2018) 

Kravina… Měl bych napsat víc? Tak jo, budu vám vyprávět příběh. Byl jednou jeden můj příbuzný, který vlhne z podobných komixových hovadin. Neustále mi je cpe a já jsem dostatečnej idiot, abych se občas nechal přesvědčit. A tak jsem dostal tuhle vyhoblovaninu o dvou hrdinech. Jedním je archetypální prachatej zlounskej floutek v čele zlé korporace (jak originální, po miliontý) a druhej je pozérskej kretén zamrzlej ve věku tak 17 let, kterej ze svýho ubohýho života obviňuje všechny kolem. Taky prudce originální. No zkrátka dva sympaťáci. Pak je tam nějaká ta muchlovačka s vesmírným svinstvem, zlým a vražedným, jak jinak. No a to svinstvo je žízeň, tedy převlečenej hlad. Mluvící. A manželskej poradce. Dobrý, co? No a pak tam pobíhají, křičí, mlátí se, žerou, zachraňuje se svět a jinak drsňačí, samý ty běžný taškařice. Jako v každém druhém filmu tlenstoho ražení. Taky dost originální. Tak jsem teda už jen rezignovaně čekal na hepáč a věru, byl trapnější, než jsem čekal. Šmarjá!

plakát

Kde domov můj? (2016) (pořad) 

Lenost psát komentáře mnou stále cloumá, ale když se naskytne takovýhle skvost, neodolám. Je to vlastně taková kopírka Riskuj, ale ještě jednodušší. Ano, i to je možné. V prvním kole máme tři aspiranty na ztrapnění se a Aleš Háma jim pokládá zapeklité otázky z učiva prvního stupně základní školy. Ve druhém kole teda přitvrdí na látku druhého stupně ZŠ no a kdo má nejvíc bodů, může vyhrát prašule, teda pokud ví nějaký další kraviny, jako že spojené s vybranými kraji. Ale tak co bych čekal od pořadu a Alešem Hámou, že.

plakát

Ninja z New Yorku (2021) 

To bylo opravdu opravdu STRAŠNÝ. Bohužel to ale nebylo střašný dostatečně, aby to bylo dobrý. Neříkám, že jsem se nezasmál - debilitě, naivitě, něcojakoefektům - ale nemám pocit, že bych o něco přišel, kdybych tohle vůbec neviděl a ani o tom neslyšel. Asi hlavně proto, že to nebylo ono, ta brakovost a naivita. Přišlo mi to nastavovaný a umělý. Ono to původně asi taky neaspirovalo na nějakej bižuterní klenot, ale tohle byla současná improvizace nad dobovou improvizací a to už mě teda víc pobavilo Kung Pow: Enter the Fist. A nebo mě to prostě zcela míjí, nicméně za mě to byl slabší ... film (pokud za film považujete absurdně natočenou sérii slabých akčních scén). Asi sem vyměknul.

plakát

Arthur (1981) 

Když jsem slyšel, jak se tam na začátku Arthur chlámal skoro jako by na něčem frčel, tak mne jímal strach, jaká to bude blbost. Nakonec se z toho vyloupla celkem vtipná ptákovina, kterou oživovaly některé veselé scény a hlášky. Moc dobře sice nerozumím tomu, proč to dostalo nějaký ceny, protože to je oddechovej průměr. Nutno však podotknout, že Dudley Moore, nenápadně připomínající vzhledem jednoho a chováním dva další mé známé, válel. Nic moc nad rámec relativně odvázané komedie jsem tam ale nenašel, nemohu tudíž hodnotit lépe. A co se týče příběhu, no, co byste asi tak čekali? Překvapení?

plakát

Lov (2020) 

Nemohu si stěžovat, že bych nebyl varován před kravinovitostí a všehochutenstvím, ale zase tak bledě to nedopadlo. Některé pasáže se převelice povedly, ale je to proloženo vycpávkami, předvídatelnými úseky či scénami, které nevyzněly tak, jak asi měly. První zhruba polovina je skvěle zvládnutá a potěšila mé zřítelnice, ale pak to začne kolísat, objeví se nějakej ten pokus o begraund stóry, což samo o sobě bylo u takového filmu spíše na škodu. A konec? Jasně padá. V nejlepším se má přestat, víme? Ale jinak celkem oddychovka s hezkými efekty (smrti). Na více-méně náhodnej výběr to nebyla špatná trefa.