Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (763)

plakát

Denník Anny Frankovej (2019) (divadelní záznam) 

To bylo nakonec překvapivě hezký a Táňa Pauhoufová byla výborná, i když ji nemám zrovna v oblibě. Líbilo se mi to netradiční pojetí a zpracování, takže byla velká škoda, že jsem to viděl jen ze záznamu. Nejen proto, že se vytratila podstatná část atmosféry, ale i proto, že jako divák jsem odkázán na to sledovat, co snímá kamera a tak mi nejspíš unikají různé detaily. A to trochu u tak vyrazového divadla chybí. Ale určitě šťasná náhoda, že jsem na to narazil. Za mě čtyři.

plakát

Duna (2021) 

Když jsem to viděl v kině, tak mi to přišlo uřvaný a docela mě to zklamalo. Byla tam kupa smradů, kteří neustále něco žrali a jinak mě obtěžovali svout existencí. Tak jsem doufal, že to bylo třeba tím. Pustil jsem si to znovu s odstupem asi dvou let a bylo to stejný! Dobře, tak nejdřív ty pozitivní dojmy. Tedy "pozitivní". Některé vizualizace, potažmo scény, sekvence, jsou úchvatné. No a pak... už je to asi všechno. Oceňuju, že to neuletělo někam do dimenze německých komedií nebo jihoamerických telenovel, ale stejně. Navíc, je to jen půlka první knihy a i tak to vykostili. Asi proto, že velkou část stopáže jsou předěly ve stylu popovýho videoklipu. Jako na videoklip hezký, ale já bych ocenil, kdyby se z toho nevytratilo tolik. Hloubka, vznešenost, ty roviny vidění reality různými osobami. Chápu, že ty vnitřní monology by se tam těžko zprostředkovávaly, ale to není důvod udělat ty postavy plochý. Proč museli degradovat interakce postav na poměřování pindíků dvou retardovanych pasáků? Je tam dost věcí, které neodpovídají předloze, které rozhodně vévodí Stilgar. To je rozhodně nejvyžranější Fremen planety. A samozřejmě pasáže, které chybí. Ale čert to vem, já tam prostě naprosto postrádám tu monstroznost universa, filozofiu vyprávění, těžkost bytí, žhnutí planety. To bylo jak americkej film z Holyvůdu, ne jako třeba Pomalu a klidně 15, ale stejně naprosto... mentálně někde u kotníků předloze. Taková vykrádačka. Inspirováno skutečnou knihou.

plakát

Venom (2018) 

Kravina… Měl bych napsat víc? Tak jo, budu vám vyprávět příběh. Byl jednou jeden můj příbuzný, který vlhne z podobných komixových hovadin. Neustále mi je cpe a já jsem dostatečnej idiot, abych se občas nechal přesvědčit. A tak jsem dostal tuhle vyhoblovaninu o dvou hrdinech. Jedním je archetypální prachatej zlounskej floutek v čele zlé korporace (jak originální, po miliontý) a druhej je pozérskej kretén zamrzlej ve věku tak 17 let, kterej ze svýho ubohýho života obviňuje všechny kolem. Taky prudce originální. No zkrátka dva sympaťáci. Pak je tam nějaká ta muchlovačka s vesmírným svinstvem, zlým a vražedným, jak jinak. No a to svinstvo je žízeň, tedy převlečenej hlad. Mluvící. A manželskej poradce. Dobrý, co? No a pak tam pobíhají, křičí, mlátí se, žerou, zachraňuje se svět a jinak drsňačí, samý ty běžný taškařice. Jako v každém druhém filmu tlenstoho ražení. Taky dost originální. Tak jsem teda už jen rezignovaně čekal na hepáč a věru, byl trapnější, než jsem čekal. Šmarjá!

plakát

Kde domov můj? (2016) (pořad) 

Lenost psát komentáře mnou stále cloumá, ale když se naskytne takovýhle skvost, neodolám. Je to vlastně taková kopírka Riskuj, ale ještě jednodušší. Ano, i to je možné. V prvním kole máme tři aspiranty na ztrapnění se a Aleš Háma jim pokládá zapeklité otázky z učiva prvního stupně základní školy. Ve druhém kole teda přitvrdí na látku druhého stupně ZŠ no a kdo má nejvíc bodů, může vyhrát prašule, teda pokud ví nějaký další kraviny, jako že spojené s vybranými kraji. Ale tak co bych čekal od pořadu a Alešem Hámou, že.

plakát

Ninja z New Yorku (2021) 

To bylo opravdu opravdu STRAŠNÝ. Bohužel to ale nebylo střašný dostatečně, aby to bylo dobrý. Neříkám, že jsem se nezasmál - debilitě, naivitě, něcojakoefektům - ale nemám pocit, že bych o něco přišel, kdybych tohle vůbec neviděl a ani o tom neslyšel. Asi hlavně proto, že to nebylo ono, ta brakovost a naivita. Přišlo mi to nastavovaný a umělý. Ono to původně asi taky neaspirovalo na nějakej bižuterní klenot, ale tohle byla současná improvizace nad dobovou improvizací a to už mě teda víc pobavilo Kung Pow: Enter the Fist. A nebo mě to prostě zcela míjí, nicméně za mě to byl slabší ... film (pokud za film považujete absurdně natočenou sérii slabých akčních scén). Asi sem vyměknul.

plakát

Arthur (1981) 

Když jsem slyšel, jak se tam na začátku Arthur chlámal skoro jako by na něčem frčel, tak mne jímal strach, jaká to bude blbost. Nakonec se z toho vyloupla celkem vtipná ptákovina, kterou oživovaly některé veselé scény a hlášky. Moc dobře sice nerozumím tomu, proč to dostalo nějaký ceny, protože to je oddechovej průměr. Nutno však podotknout, že Dudley Moore, nenápadně připomínající vzhledem jednoho a chováním dva další mé známé, válel. Nic moc nad rámec relativně odvázané komedie jsem tam ale nenašel, nemohu tudíž hodnotit lépe. A co se týče příběhu, no, co byste asi tak čekali? Překvapení?

plakát

Lov (2020) 

Nemohu si stěžovat, že bych nebyl varován před kravinovitostí a všehochutenstvím, ale zase tak bledě to nedopadlo. Některé pasáže se převelice povedly, ale je to proloženo vycpávkami, předvídatelnými úseky či scénami, které nevyzněly tak, jak asi měly. První zhruba polovina je skvěle zvládnutá a potěšila mé zřítelnice, ale pak to začne kolísat, objeví se nějakej ten pokus o begraund stóry, což samo o sobě bylo u takového filmu spíše na škodu. A konec? Jasně padá. V nejlepším se má přestat, víme? Ale jinak celkem oddychovka s hezkými efekty (smrti). Na více-méně náhodnej výběr to nebyla špatná trefa.

plakát

Kmen Andromeda (2008) (TV film) 

A hopla... tak to sem kapku ujel někam do říše fantazie s těma čtyřma. Bych si měl namlátit a za trest si to dát ještě několikrát, abych se poučil. Ano, zdálo se to bezva, ale když tomu člověk věnuje pozornost a čas, začnou na povrch vyplouvat nehezké věci. Třeba rozličné nesmyslné bláboly, někdy debilní dialogy, špatné herecké výkony některých aktérů, nelogičnosti a ještě navíc ta linka s tim bojovníkem proti konspiraci... A nebo jsem se už zdárně transformoval do konečného stádia nesnášenlivé svině? Čtyři teda ani náhodou, tak možná lepší dvě. Na tu verzi z roku 1971, která je daleko studenější a depresivnější, to může vzhlížet jedině za cenu bolesti za krkem. Jdu se bičovat, voči si vypíchat a ruce usekat za svoje původní hovnocení.

plakát

Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996) 

Pro mě to má (pa)chuť klasických béčkových filmů z osmdesátých a devadesátých let. Je to poměrně dobře stravitelná blbost která profrčí kolem. Člověk moc nelituje času, pobaví se, někdy se zasměje, ale zas kdyby to nebylo, tak by se nic nestalo. Hlubokomyslný promyšlený příběh tam není, vedlejší postavy jsou jen takovej doplněk v ceně (a potrava) a někdy to trochu kulhá v logice. Čtu tady v komentářích, že rozpočet byl 4 milióny. Jestli to je pravda, tak to teda moc nevypadá a zajímalo by mě, jestli všechno padlo na ten závěrečnej výbuch. Ale zas na druhou stranu jsem to viděl už nejméně třikrát a alergická reakce se nedostavila, takže ten slabší průměr si to uhájí.

plakát

1917 (2019) 

Inu, dal jsem si to ještě jednou a ne, nebudu rozhodně zlej. Je mi jasný, že to v jednom záběru natočený nebylo (to by teprve bylo!) a dají se najít místa, kde se asi stříhalo, ač umně maskováno. Ani příběh vlastně za moc nestál. Ale rozhodně to musela bejt pro tvůrce makačka tohle naplánovat a pak realizovat. A pro herce naučit se ty tuny dialogů, protože někdy jedou docela dlouho a střih tam nebyl ani teoreticky. Vzpomněl jsem si na Pojedeme k moři, protože to má některé podobné atributy - samo o sobě tak nějak jako průměr, možná, ale z filmařského hlediska jsem si to já jako divák neuvěřitelně užil. Doplňuje to výborná výprava dbající na detaily a i hudební podkres byl fajn. Je pravda, že v poslední třetině to trochu padá, nicméně i tak se to podařilo důstojně ukončit a kruh se uzavřel? V každém případě to není moc podstatné a má cenu vidět to předevěím kvůli té filmařině. Zpracováno na jedničku.

Ovládací panel
7 bodů