Král (festivalový název)

The King

Akční / Drama

Kolumbie / Francie, 2004, 92 min

Brendan Flynt

Jak už je v komentářích řečeno, není to nic originálního, ale v kontextu filmů, které jsem shlédl na 40. MFF v K.V. je to prostě jako pěst na oko. Jde o to, že většina ostatních filmů tamtéž jsou pomalé (ne nutně nudné a třeba i lepší) a Rey má švih a energii. A taky dost, dost koukatelný herce a taky herečky;). Jde hlavně o to, že jsou typově skvěle vybraný (hlavně sám Rey) a pak na plátně předvádějí perfektní přirozené charismatické výkony. Takže závěrem: nic nového pod Sluncem, ale v ten moment jsem si to užil(9.7.2005)

Pokud máte nakoukány Scorseseho a DePalmovy gangsterky, nemůže vás El Rey ničím zásadním překvapit. Nepřináší nic nového. Navíc přibližně devadesátiminutová stopáž nestačí na důstojné rozehrání zrození a pádu kolumbijského drogového magnáta. Lepší tři hvězdy.(6.7.2005)

Slušný rozjazd, ktorý sa preleje do "štandartného" životopisu zakončený až príliš urýchlene a skratkovito.(9.7.2005)

• Terva

Dal nenasytnému světu více, než dokázal zvládnout. Režie a scénář - José Antonio Dorado(27.6.2011)