Yuan yang hu die

všechny plakáty
Čína, 2005, 112 min

Vavča

Městské krasosmutnění, tak by se dal v krátkosti shrnout film, který Yim Ho natočil. V zásadě se dá film docela dlouho rozebírat, je o roli náhody, ukazuje, že Čína se změnila, cíle mladých lidí rovněž. Mají sice více možností, než jejich rodiče, mnohdy lepší majetkové postavení, ale jsou šťastnější? Ukazuje se, že jsou spíše osamělejší, mnohdy neví, jak z toho ven. Hlavní dvojice majitelka čajovny - Xun Zhou, je lehce excentrická, problémy řeší se svým imaginárním dětským já, bydlí nedaleko Západního jezera v Hangzhou. Jeden z objektů jejího zájmu je filmový scénarista - Chen Kun, který má pro změnu na konzultaci problémů postaršího chlápka v červeném obleku a proprietách připomínající nejslavnější dílo Johna Woo. Tito dva se neplánovnaně i plánovitě setkávají a každý z nich má svoje problémy. Je to v zásadě napůl realistický příběh, který si občas pomáhá ne příliš přesvědčivými zvraty a někdy i postavami, které jakoby vypadly z lehké komedie. V zásadě je zde lehkonohé střídání komediálních, dramatických momentů. Ale jak jsem psal již dříve působí to na mě někdy neuceleným, nedotaženým dojmem (možná příliš lehké, než aby to zanechalo výraznější dojem). I přes relativně civilní herecké projevy, mě tento film více nezasáhl, ale fandové Xun Zhou se na to určitě rádi podívají:) ()