poster

Traffic Crossing Leeds Bridge

Krátkometrážní

Velká Británie, 1888, 1 min

 • Karlos80

  "Někdo musel být první" Jako jako historický přínos pro světovou kinematografii a velký krok kupředu dobré, film se dochoval takže milovníci průkopnických začátků jen žasnou, možná že bychom jinak byly úplně někde jinde a dívali se na něco jiného. Kdoví? Jen tak pro zajímavost náš průkopník Jan Kříženecký natočil své první tři snímky až o celých deset let později...Škoda že to jen není o něco delší, ale hodnotit se to jinak nedá..(22.4.2008)

 • LaciLC
  **

  V podstate tu platí to isté, čo som "vypotil" v komentári pre Roundhay Garden Scene, hodnotenie ponechávam taktiež rovnaké, to ale neznamená, že by som pred týmito počinmi nemal patričný rešpekt a úctu, to ani náhodou, jednoducho... viete čo, nechám to radšej tak - tieto piliere kinematografie by som mohol pozerať hodiny dokola a nikdy by som si s hodnotením ani trošičku nebol istý...(13.3.2008)

 • PetrPan
  ****

  Le Prince po tomto snímku nabídl svou kameru městským strážníkům v Leedsu. Kamera se však v té době pro snížení kriminality v ulicích města příliš neosvědčila. V noci nebyla k použití, v zimě byla strážníkům za kamerou zase zima, hvizd píšťalky ze střechy dost často zanikal v křiku kolportérů a většina zločinů se odehrála více než za tři vteřiny.(6.12.2013)

 • Macejko
  ****

  Pripadám si trochu trápne, ale menej než v prípade, že by som mal hodnotiť "Roundhay Garden Scene". Aj keď to bol prvý film v dejinách ľudstva, obsahoval iba dvojsekundový záber na čudne sa špacírujúcich ľudí. Toto, na druhej strane, má sekundy tri (hahaha!) a na rozdiel od Záhrady to priam dýcha atmosférou. Keď si predstavím, že tento druhý film vôbec mi dovolil nahliadnuť do doby, kedy v Londýne vraždil Jack Rozparovač... až ma z toho mrazí. Toto nie je autentické zobrazenie roku 1888, toto JE rok 1888! Niekde tam, možno ďaleko, možno blízko Leedskemu mostu, sa prostitútky trasú o svoje životy...(10.4.2011)

 • TERRORDROME

  Hodnotiť trojsekundový záber ulice hviezdičkami je asi kravina. Je však fascinujúce pozerať sa na druhý nastarší film v histórii natočený ešte v hlbokom 19-tom storočí. Rozhodne je to kvalitnejší počin než ten úplne prvý a taktiež lepší než tie ďalšie dva ktoré Le Prince ešte stihol natočiť. Púšťal som si to viackrát za sebou aby som zachytil všetky detaily. Je to ozajstná história.(30.8.2011)

 • - Režisér Louis Aimé Augustin Le Prince zmizel za podezřelých okolností, zatímco cestoval vlakem zpět do Francie a už nikdy nebyl spatřen. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace