Chceš zabít?

všechny plakáty
Drama / Mysteriózní
Československo, 1988, 28 min

Mladý hudebník Dan (M. Zahálka) vystupuje se svou skupinou a užívá si přechodné slávy lokální hvězdy. S jednou zvláště vyzývanou fanynkou (S. Chytrová) zažije mnohé vášnivé chvíle. Brzy však zjistí, že jeho milenka prochází mnoha postelemi a nevyhýbá se ani skupinovým orgiím. Dan je ženatý a očekává narození potomka. Propadá velkým pochybnostem a začíná se obávat nákazy virem HIV. Trpí také nočními můrami, ve snu vidí alej zakončenou tunelem a malá holčička se ho ptá, zda ji chce zabít. Dan se radí se svým přítelem - lékařem, který mu podrobně vysvětluje možnosti přenosu nákazy a posléze Dana přesvědčí jít na test. (ČSFD)

vincbenet

No =) viděl jsem to v dosti podnapilém stavu na MFF v Karlových Varech, kde to sice nebylo v oficiálním programu, ale běželo to ve stanu při soukromém promítání, kam jsem se spolu se svými kamarády, nějakým záhadným způsobem dostal a kde to promítal místní šarlatán=) A musím říct, že atmosféra byla naprosto super. Dohromady nás tam bylo asi pět a byl to skvělej zážitek. Když se spojil tento film se stísněnou amosférou ve stanu, s bouřkou venku, tak vznikl naprostý psycho zážitek, na který nelze zapomenout =) kam se na to hrabe celej velkej kongresovej sál =) pro mě asi největší požitek z festivalu, za který děkuju.=) Co se týče filmu, tak ten má velmi hustou, depresivní náladu..ale byla sranda sledovat mladýho Podhůrskýho. Shora uvedené okolnosti, u mě pozvedly, tento jinak asi zcela průměrný až podprůměrný film na 4 hvězdy =) ()