Matka Tereza

Animovaný / Dokumentární

Itálie, 2006, 93 min

Orlando Corradi

• WANDRWALL

Matka Tereza by žasla, kdyby žila, že už má i animovanou podobu.(20.9.2010)

• frashmaker

Popravdě docela obyčejný film o neobyčejném člověku. Animace žádná hitparáda a scénář... No prostě pár vět z životopisu, nic jedinečného. Ale pro jednoduché pochopení jejího života to vlastně není až tak špatné.(13.4.2013)

Veľmi pekný a dojímavý animovaný film o Matke Tereze s krásnou hudbou. Aj z filmu, podobne ako z jej života priam sála posolstvo, že láska k Bohu sa nedá oddeliť od obetavej lásky k ľuďom! Máme žiarivý príklad - Podobenstvo o milosrdnom samaritánovi v praxi!(18.4.2007)

Trochu roztrpčitý animák. Na začiatku je správne sa spýtať, pre koho bol tento film určený. Ak pre dospelých, hraná verzia by bola určite lepšia. Oveľa viac by v ňom vynikla bieda indického sveta, strádanie, láska a pod. Chceli snáď tvorcovia v tomto ohľade ušetriť?...animované postavy predsa mzdu nepýtajú. Ak pre deti, tak mu určite rozumieť nebudú a navyše ich to bude nudiť, pretože sa film snaží byť totálne seriózny. Animácia, aj keď jej nemožno uprieť snahu o čo najvernejšie poňatie, pôsobí staro a nijako extra nezaujme. Obstojí iba ako životopisné dielo pre neznalých.(9.1.2016)

Nie je moc kvalitný,ale moje deti ho majú rady.(31.5.2016)

Kresleny zivotopisny film o zene ktora zasvatila svoj zivot i tym najbiednejsim.(15.11.2008)