They Marched Into Sunlight

všechny plakáty
? %
USA, 2016

Příběh podle knihy Davida Maranisse je zasazen do období několika dní října roku 1967. Pozornost je věnována dvěma událostem. Tou první je bitva o Ong Tanh. Američtí vojáci zde padli do léčky Vietcongu a utrpěli těžké ztráty nejen díky přesile, ale také kvůli špatně korigované dělostřelecké palbě, která pálila do vlastních řad. Druhou paralelně sledovanou událostí je vyvrcholení studentských protestů univerzity Wisconsin–Madison proti společnosti Dow Chemical, která vyráběla a dodávala napalm pro americkou armádu. Původně studentská demonstrace se vymkla kontrole a byla bezpečnostními složkami násilně potlačena. Příběh sleduje účastníky obou bitev - studenty, policisty, americké i vietnamské vojáky. Američané označují sled těchto událostí jako "Moment, který rozdělil národ". (azopard)

Diskuze

(hodnocení, recenze)

režisér na imdb není napsaný místo taho má točit kleopatru.

majesty

majesty (hodnocení, recenze)

mozno o5 po dlhsej dobe silna vojnova shupa, ako bol napr. black hawk down. ktory podla mna pokoril aj vojaka ryana.

PeterNet

PeterNet (hodnocení, recenze)

No i já bych chtěl aby Greengrass už točil filmy jenom s Damonem v hlavní roli :-D Jednou jim toho Oskara dají. Musí dát.

mandes

mandes (hodnocení, recenze)

Len ich nehaj nech si daju do zubov . Isherwood VS Kaka Hmm to može byť docela zaujmavé .