Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Fantasy

Recenze (2 460)

plakát

Watchmen - If You Don't Like My Story, Write Your Own (2019) (epizoda)

Po silnějším dílu přichází opět slabší. Koukatelné, v širším kontextu vlastně i docela OK, to mocné watchmanovské universum to bez problémů přikryje, ale čtyřce chybí wow efekt alternativního světa, silnější vývoj postav i kulervoucí scény. Snad jen Jeremy Irons a jeho WTF svět stojí za zmínku.

plakát

Watchmen - She Was Killed by Space Junk (2019) (epizoda)

Pomaloučku polehoučku se odkrývají další a další postavy a příběhové linky a flashbacky do sebe začnou zapadat jako dobře promazaný stroj. Zatím seriál nedělá filmu ani trochu ostudu.

plakát

Watchmen - Válečnické umění komančských jezdců (2019) (epizoda)

Slabší. Málo watchmanovského universa (snad vyjma skvělého závěru), hodně flashbacků, pevně doufám, že je to nutná spojka ke trojce, která by nás mohla posunout razantně dopředu.

plakát

Watchmen - Je léto a dochází nám led (2019) (epizoda)

Vizuální koule Snyderova opusu to sice nemá, stejně tak promakanou estetiku i temný fikční svět se svými vlastními pravidly, ale pozor. Není to úplně daleko. Zdánlivě nereálný počin navázat tam, kde Snyder skončil se se svým filmem se podařil a vůbec to není špatné. Místy je to příjemný mix retra s modernou stejně jako o dekádu dříve, efekty slouží příběhu a ne naopak a je zcela zřejmé, že hlavní stavební kameny celého tohoto kolosu se snaží tvůrci seriálu ctít co možná nejvíce. Takže bude velmi zajímavé sledovat další díly.

plakát

Prolomit hranice: Naše planeta je věda (2021)

Vlastně nic nového, co bychom už neslyšeli dříve, ale opakování je matka moudrosti, takže sem s tím. A jedině dobře, ze se toho tvůrci ujali tak, že je to srozumitelné a přehledné i pro úplně hňupy a zároveň tématicky bohaté, informačně relativně pestré a vizuálně přitažlivé pro ty ostatní

Pokrevní bratři (1999)

To byly časy, kdy ještě komiksovou látku neuměli točit komiksově. Mít to dneska estetiku temnějšího Marvelu, nebo normalní DC, mohla by to být petarda. Takhle mají Saints trochu fuckujícího Richieho a trochu užvaněného Tarantina s místy solidní scénáristickou ekvilibristikou, avšak nic víc. Některé zajímavé momenty nedokážou přebít totální estetický chaos a zmatečný režijní rukopis. Moc by mě zajímalo, kdyby někdo přišel s remakem, protože tahle látka má potenciál.

Chlapectví (2014)

Film který definuje dospívání, stejně jako například Eyes Wide shut definuje lidskou sexualitu. Všechny ty pohledy, vyřčené i nevyřčené emoce, vztahy, rozchody, stěhování, slzy - to je každodenní rutina většiny lidí na světě a je dobře, že Linklater zpracoval Boyhood tak, jak ho zpracoval. Tedy 12 let ve 150ti minutách a se stále stejnými herci - což dává celku zcela jiný náboj, který zanechává stopu daleko za hranicemi kinematografie.

Horizont poznání (2020)

Moc vědátorské a málo mainstreamové, či snad alespoň uchopitelnější pro klasické civily. I tak ale nelze nepochválit nadšení tvůrců a ještě větší nadšení vědců, kteří jsou ochotni poznání vesmíru zasvětit v podstatě celý svůj život.

Pouhá formalita (1994)

Nepochopeno. Utopil jsem se v té skrumáži dialogů, šíleně stříhaných flashbackách a množství vody všude kolem. Jedna hvězda za nezvykle depresivního Morriconeho, druhá pak za dvojici Depardieu a Polanski.