Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akčný
  • Dráma
  • Krimi
  • Komédia
  • Fantasy

Recenze (2 444)

plakát

Střípky (2021) 

Další z temných, pomalých detektivek ve stylu Seven, či Tajemné řeky, která je atmosferická, důmyslně poskládaná a svými výrazovými prostředky těžko čitelna, jdoucí proti diváckým očekáváním. Tenzní kriminálka s fantasticky hrajícím Letem a prapodivnou dvojkou Denzel a Malek. Pro Washingtona to není příliš dobře trefená role, ale i tak si ostudu neudělal. Není to na opakovačku, ale tvůrčí úroveň je solidní.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál) 

Jako rozšíření Marveláckého universa OK. Nazval bych to takovým add-onem, který neurazí, nabízí nějaké nové funkce a vychytávky, ale že by to plně nadchlo, nedej bože se to tvářilo jako plnohodnotný film - to zase ne, ačkoliv to své světlé momenty samozřejmě má. Akce je na seriál OK, triky ucházející (až na pár drobností) a pořád je tam cítit ten drajv a dynamika, na které jsme byli u Marvelu zvyklí. O příběhu se nemá moc cenu rozepisovat. Nějakou hlavní zápletku to mít musí, takže daleko zajímavější je větši počet hlavních postav a jejich konfrontací v různých situacích. Pokračování asi snesu, ale není potřeba.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier - One World, One People (2021) (epizoda) 

Namísto temné čtyřky a rodinné pětky je tu ultra "by the book" politická agitka za práva černých tak do očí bijící, až je to místy trochu otravné. Především ve chvíli, kdy má černý (!) Captain Amerika proslov. Akce OK, potěšíl návrat jednoho ze záporáků, na kterého se možná trochu pozapomnělo a Sebastian Stan, který je prostě charizmatický tahoun a zatímco jeho postava v Avengers nedostala až tolik prostoru, tady měl prostoru akorát.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier - Truth (2021) (epizoda) 

A bohužel nastolenou laťku se nepodařilo udržet. V prvních minutách ještě možná, ale následně to vypadá, jako 30ti minutové video family reunion. Kdyby celá série skončila tady, vůbec by mě to nepřekvapilo. 

plakát

The Falcon and the Winter Soldier - The Whole World Is Watching (2021) (epizoda) 

Jednoznačně zatím nejlepší díl a po dramaturgické stránce jakoby úplně jiný film, než jsme měli doposud možnost sledovat. Temnější, depresivnější, nejednoznačnější. Z obyčejné plošinovky kde se skáče, létá a kope jednou tady v tom městě a potom zase v jiném, se posouváme o leve výš, do plnohodnotného chlapáckého dramatu o volbách a daných následcích. Doufám, že takto nastavená laťka se udrží až do konce.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier - Power Broker (2021) (epizoda) 

Madripoor vypadá tak trochu jako nepovedená vykrádačka Blade Runnera, Riga je pro změnu Praha a panďuláci pouze skáčou z místa na místo bez nějakého většího náboje. Naštěstí tu Emily VanCamp ve svém cameu na pár metrech čtverečních nakope více zadků, než Falcon za dvě epizody. Pochopitelně ani Bruhl neurazí.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier - The Star-Spangled Man (2021) (epizoda) 

Proč působí Falcon a Winter Soldier jako dvojce znuděných detektivů z maloměsta těžko říci, ale akce na silnici je solidní a nová postava Cpt. Ameriky může mít velmi zajímavý potenciál. Zprvu totiž vypadá jako parodie, jenomže zdání klame a velmi rychle nabíra na "síle". Bude zajímavé sledovat budouci konfrontaci, která je v rukou scénáristů zřejmě nevyhnutelná.

plakát

Rytíři spravedlnosti (2020) 

Hybrid, která má skoro všechno. To by nebylo až tak neobvyklé, ale krajně nestandartní je fakt, jak mrštně a sofistikovaně dokážou tvůrci kombinovat jednotlivé aspekty filmu dohromady a jaký celek z toho dokázali vytvořit. Trochu chlapské drama plné podivínů, trochu John Wick, občas jen černá komedie s typicky severským, humpoláckým humorem a chrochtavými herci.

plakát

Mortal Kombat (2021) 

Pár dobrých záběrů, které se primárně týkají akčních scén, výborné fatality, které přímo ctí herní předlohu a famózní triky. Pak už to jde jenom dolů. Z postav je zajímavý vlastně je duel Sub Zero vs Scorpion, sem tam na diváka mrkne Kano s nějakou tou hláškou a Sonya s kopancem, zbytek nestojí za řeč. Legendární Liu Kang a lord Raiden z původního filmu jsou tady akorát tak pro srandu králíkům a Mortal Kombat bez turnaje jako takového - to je tuplovaná divočina. Zkrátit, přestříhat, pak možná.

Reklama

Reklama