Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Komedie
  • Thriller

Recenze (2 855)

plakát

Miliardy - Hostis Humani Generis (2022) (epizoda) 

Nepřirozeně uhlazené, zdánlivě bezchybné, monotónní. To je zároveň i celý problém šestky. Zajímavá je tady jen Sacker v upnutých šatech a možná skalní fandové Chucka Rhoadese budou mít radost z jeho analogických anabází, to je ale asi tak vše co se z toho dá vykřesat.

plakát

Miliardy - Rock of Eye (2022) (epizoda) 

Tady už scénárista neví kudy kam, takže zapojuje mnichy, teenagery, kteří uráží senátory, prapodivné plant-based burgers recenzenty a dost fádní zápletku se zajímavou advokátkou, která děla ke konci to nejnepravděpodobnější rozhodnutí kariéry. A aby tho nebylo málo, Prince si na konci nazouvá ponožky. Parodie na mocenské drama.

plakát

Miliardy - Burn Rate (2022) (epizoda) 

Konečně zvrat který ma psychologické podhoubí a tvůrci s ním obstojně pracují a dává to celé smysl. Pokud se postava Sacker uchopí dobře, mohla by to být velká zábava teď, když se tak nekompromisním způsobem pohnula škatulata.

plakát

Miliardy - STD (2022) (epizoda) 

Motivace udělat olympijské hry v NYC je asi tak extrémně přitažená za vlasy, jako začíná být celá šestá série. A kdyby náhodou někdo vynechal trojku, vlastně se nic moc nestane. Stojí za to jen tradiční poslední pětiminutovka.

plakát

Miliardy - Lyin' Eyes (2022) (epizoda) 

A je to tam kde to bylo s twisty, které jsou vyloženě vycucané z prstu. Takhle vodit diváka za nos, to není úplně ten nejlepší způsob jak uspět. A přitom hlavní záporák Lazarra je vynikajícím způsobem ztvárněný.

plakát

Miliardy - Cannonade (2022) (epizoda) 

Svěží a zábavný díl ve který jsem ani nedoufal, nicméně už první záběr Chucka na traktoru dává signál, že tady se bude dít něco nestandardního a skutečně tomu je tak vlastně po celou dobu začátku šestky. Vtipná mini-bitva s aristokratickým šlechticem a jeho kanóny a překvapivý manévr nového šéfa správňáka Prince, který by téměř nikdo nečekal. Jestli to na takhle uvolněné, relativně nepředvídatelné a zábavné notě půjde dále, má šestka docela slušný potenciál i bez hlavního hrdiny z posledních dílů a vlastně tahouna celé série.

plakát

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011) 

Generická fantasy omalovánka, která i ve dvojce těží z temných podtónů The Dark Knight a LOTR Návrat Krále. Inspirace těmito veledíly je místy přímo do očí bijící a chvílemi to vypadá, že si divák ve vší té okopírované a neinovativní temnosti (kde je ta dětská hravost a originalita jedničky a dvojky ?) konečně přijde na své, ale finále je odfláklé, neumětelsky zpracované. Dá se pochopit, že stejně jak knižní a filmový Harry Potter stárne a vyvíjí se, to stejné dělá i jeho publikum, ale udržet kvalitativní laťku na všech frekvencích se zdaleka nepodařilo.

plakát

Miliardy - Série 5 (2020) (série) 

Pětka už ztrácí tempo a recykluje stále ty stejné komponenty zas a znova dokola. Jsou tu postavy které máme rádi i nad kterými kroutíme hlavou, ale pracovat stále se stejnými narativy a twisty už je na popáté i tak trochu divoké. Uprostřed je to jeden zacyklený kolotoč plků a nezáživných schůzek. Sice konec trochu zrychlí a zatraktivní tuhle divokou hru na kočku a na myš, ale některé motivace postav jsou přinejmenším diskutabilní a některé twisty z kategorie snů. Kýžený efekt to asi má, ale místy je z toho pěkné scifi.

plakát

Miliardy - No Direction Home (2021) (epizoda) 

Finále překvapivě civilní, emocionální a zároveň s přípravou pro pokračování. Už se tady tahalo za strunky příliš, ale závěrečné rozuzlení je vyloženě pro diváky, respektive skalní fandy.

plakát

Miliardy - Victory Smoke (2021) (epizoda) 

Dosud jediná epizoda šestky, která měla pointu, reálné rámce našeho světa a skvělou zápletku.

Ovládací panel
146. nej uživatel Česko
146 bodů