Space Cobra

Nazo kjóteki Sniper wa? (E05)

(epizoda)
  • Japonsko 謎!強敵スナイパーは? (více)

Arkanoid

Animácia a jej optika sa ukážu už v prvých záberoch, kde najprv vidíme tajomného plaza cez celú obrazovku, aby sme hneď o pár sekúnd zistili, že ide o maličkú jaštericu, ktorá má najviac tak dĺžku ľudského chodidla. Prvýkrát mám radosť z animácie výbuchov, pobaví aj spálenie tela na kosť po zásahu laserom či zdanie dynamickej kamery pri úsvite planéty s pohľadom na krajinu v 22. minúte. Epizóda pokračuje tam, kde predošlá skončila a to (spoiler) útekom z planéty. Ostreľovačka a jej „napínavé“ ostreľovanie nie je až také napínavé, pretože lokácie nie sú veľmi výtvarne ani obsahovo zaujímavé a dvojica, na ktorú je útok vedený, je príliš cenná pre dej príbehu, aby zomrela. Napínavejšie by bolo nejaké krvavé ostreľovanie jednotky vojakov alebo skupiny kriminálnikov, pri ktorom by sa odhalili ich vzájomné vzťahy, niektorí alebo aj všetci by neprežili. Našťastie sa tento dojem v posledných minútach mení. Zdá sa, že epizóda ponúka ďalšiu zaujímavú postavu, a to Taveagea, modrého cyborga, podriadeného Crystal Boya, ktorý má podobný dýchací prístroj ako Bane z Batmana. Epizóda nachádza čas aj na Cobrove zvodcovské umenie, no vzhľadom na jeho image neohrozeného a zatiaľ zdá sa nezraniteľného superhrdinu zachraňujúceho zásadne len ženy v núdzi jeho šibalské poznámky padajú vždy na úrodnú pôdu. Patrí to ku osemdesiatym rokom, ale aj vtedy to bol nedosiahnuteľný image, ku ktorému sa dá priblížiť jedine skúšaním overených a neoverených postupov a improvizácie, kým chlap alebo ľubovoľné pohlavie dosiahne svoj stav flow a vie si efektívne poradiť aj s neočakávanou situáciou. Zatiaľ najslabšia epizóda, ktorej to trochu škrípe v prvej polovici pri ostreľovačskej akcii. ()