Tělo jako zbraň

(pořad)
všechny plakáty
Dokumentární / Reality-TV / Sportovní
USA, 2007, 16x60 min

Jason Chambers a Bill Duff. Profesionální bojovník a bývalý hráč amerického fotbalu, který se pustil do wrestlingu. Pozoruhodná dvojice křižuje svět, aby na vlastní kůži okusila, jak moc bojová umění bolí. Společně hledají jejich počátky i současnou tvář a po hlavě se vrhají do náročného tréninku. Dobrovolně testují své schopnosti, aby nakonec jeden z nich vyzval na souboj skutečného mistra... (oficiální text distributora)

vlastimil.ferko

Je jen pár blbečků a úchylů, kteří se vyžívají v bojových uměních a v tom, jak je míchat a zlepšovat se v nich. Když patříte k nim (jako já), přijde vám Human Weapon jako takový kamarád-trenér na jednu hodinku, s nímž si můžete v klidu pokecat a zjistit zase něco nového. Hlavní dva protagonisté jsou korby a rozhodně mají něco do sebe, i když by mohli být víc sympatičtí. Sečteno podtrženo nemá tenhle seriál větších chyb a tak není divu, že tenhle cestopisně-naučný seriál sbírá vavříny všude možně. ()

Monster_Kill

Pořad kde se člověk dozví něco o bojových umění, tak i o jejich historii a kultuře některých zemí. Nejlepší dojem na mě udělali díly z karate a kung-fu, především jejich mistry zocelených dlouholetým tréningem. Krav maga a judo taktéž stojí za to. ()

Iroquois

Výborný dokument. Líbí se mi celý koncept i provedení. Autoři zmapují historii různých bojových umění, navštíví různé školy či výcviková střediska jednotlivých stylů a pokaždé v závěru si to "rozdají" s nějakým kvalitním bojovníkem, případně jsou otestováni, co se naučili. Sedí mi tam i oba hlavní protagonisté, kteří mají sice klasické americké sebevědomí, ale je zřejmé, že něco umějí a pokud ne, tak na sobě dokáží máknout, jsou schopni si ze sebe udělat legraci a jde na nich vidět, že ke všem stylům a lidem, s nimiž se setkali, chovají respekt. Zatím jsem neviděl vše, ale nezklamal mě ani jeden díl, přičemž jako nejlepší mi přišla část o Krav maga. ()

FAxPR

rozhodně nečekejte, že se podíváte na tenhle seriál a z animací se naučíte jak sejmou každýho borce! když jsem to viděl poprvé (byl to sambo díl), tak jsem se do toho hrozně zbláznil. hned jsem si pořídil celou sérii a první dílý (nedotočené) druhé série. ale bohužel, když těch dílů vidíte víc a zjistíte, že je to pořád stejný, tak už vás to moc neba, prostě invence nula. můžu doporučit krav maga, judo, USMC martial art, mma a muay thai. k moderátorům asi jen, že Bill to měl těžký- tim jak je obrovskej, má s většinou technik docela problém, protože spoustu technik je určena právě proti "tomu většímu", bohužel nikdo větší, než Bill tam není ;) a Jason je vymazlenej hezoun, skills má, ale ty kecy kolem, to je peklo. ()

Hladas_123

Dobrý, zajímavý, ... Jen si stejně myslím, že by " v reálu" od mistrů všech sportů dostali strašně na frak. Jo a máte pravdu, plešoun je guma ()

Molerat

Typicky americké a ,,na pohled" ale pro příznivce bojových sportů a všeho podobného velmi zajímavý dokument. ()

Horryx

Pěkná procházka nejrůznějších bojových umění. Animované sekvence jsou super k pochopení techniky. Mrzelo mě, že závěrečnej boj nebyl vždy 100 procentní. Např. Pradal Serey, Muay Thai, Sawat a MMA. Dále mě mrzelo, že chybělo bojové umění Box a Kickbox, což jistě mohlo být také zařazeno. ()