poster

Tělo jako zbraň (TV pořad)

 • USA

  Human Weapon

 • Slovensko

  Telo ako zbraň

Dokumentární / Reality-TV / Sportovní

USA, 2007, 16x60 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  Každý, kdo má slabost pro bojová umění a bojové sporty všech druhů z různých koutů světa, si díky tomuto pořadu přijde na své. Je výborně pojatý, přináší řadu přínosných informací, ukazuje techniky a specifika toho kterého stylu. Divák má možnost nahlédnout, jak probíhá výcvik, jak se konkrétní bojové umění vyvíjelo, kde vzniklo a uvidí, jak vypadá v praxi. Dvojice, která pořadem provádí, mi byla sympatická a v kombinaci s vkusně zvolenou hudbou a dobře zvládnutou technickou stránkou pak nemám problém dát plné hodnocení.(18.3.2012)

 • York
  ***

  Zatim jsem videl jen prvni dil, coz je na hodnoceni docela malo, ale zase muzu srovnavat s Fight Quest, coz je to same a navic ze stejneho roku (docela zajimava "shoda"). Takze po shlednuti celeho Fight Quest a prvniho dilu Human Weapon musim konstatovat, ze Fight Quest je mnohem lepsi. Cely je takovy vic osobni, zazitky ze souboju a z vyuky jsou primo od hlavnich akteru, Jimmiho a Douga, a taky se tam vic trenuje, zatimco v Human Weapon se hlavne keca a cestuje z mista na misto. No a taky mam pocit, ze Jimmi a Doug jsou mnohem sympatictejsi a kdyz dostavaji do tela, tak clovek s nima souciti. Jedina vec, co se me vice libila na Human Weapon bylo to, ze treba zrovna v tom prvnim dile (o Muay Thai) ukazovali animace uderu, takze se clovek mohl podivat cim se kam mlati, to je ale stejne docela malo... Tudiz podle feelingu jasne vitezi Fight Quest. DODATEK: Takze po shlednuti cele serie se dojem trochu opravil, sice se tam hodne jezdi sem a tam, a keca, ale preci jen se tam oba hlavni akteri nauci alespon zakladni techniky z tech jednotlivych stylu. Taky mam pocit, ze i kdyz i v Fight Questu rikali, ze se utkaji s nejvetsimi mistry, tak toto platilo spis pro Human Weapon, tam fakt dostavali do tela (viz. treba posledni dil o Taekwondu). Jinak uplne nejvic nejlepsi byl ten cinan na cinske zdi co umel wing tsun :-) .(4.1.2011)

 • Frajer42
  ****

  Naprosto okouzlující dokument o dvou velkých sympaťácích, kteří se rozhodli proniknout do tajů 15 bojových umění. Prakticky každý díl má totožné schéma. Frajeři vyzkouší místní tělocvičny a proniknou do bojového umění na úrovni sportu. Poté návštíví poněkud odlehlejší místo, kde poznají tradice a pravou podstatu bojového umění. Často jim to starý mistr okoření nějakou legendou spojenou se vznikem umění. Během celého putování je čeká různě náročný trénink a na konci změří síly jeden z hlavních hrdinů s kolísavě kvalitním soupeřem, tudíž je naprosto nemožné srovnávat obtížnosti jednotlivých umění. Moc pěkný kontrast v obtížnosti soupeřů je vidět například při srovnání japonského Juda a ruského Samba. Zatímco v Judu bylo měření sil zcela zbytečné, protože po prvních vteřinách byl vítěz patrný, tak ruského frajera bych po týdnu tréninku porazil snad i já. Navíc i celkový přístup ze strany soupeřů je velmi rozdílný. Dva hlavní hrdinové jsou zcela odlišní. Jason vsází na techniku a Bill na tvrdou sílu. Technika se během tak krátké doby vypilovat k dokonalosti nedá, takže kupodivu sklízí více úspěchů právě hromotluk Bill, který ovládá několik univerzálních bojových prvků, které stále střídá. Pokles kvality jsem během sledování nezaznamenal. Vidím to na hezké 4*.(7.10.2013)

 • Shakeus
  *****

  Skvělý dokument procházející historii a současnost bojových umění po jednotlivých odvětvích. Současně ukazuje několik stylů, úderů a chvatů, které se dva hlavní průvodci pořadem učí, aby se je nakonec pokusili použít v souboji proti mistrovi v daném stylu. Vše je podáno zábavnou a srozumitelnou formou a myslím si, že dokument musí zaujmout i lidi, kteří se jinak o bojová umění nezajímají.(4.1.2012)

 • H34D
  ****

  Sympatická, ale přitom bolestivá pouť po světě za mistry bojových umění. Dva typičtí amíci odhalují nejen základní techniky, ale i kulturu a historii, která za vybranými bojovými uměními stojí. Tuto provázanost velice oceňuji, je vidět, že i všeobecně známé pojmy jako karate a judo jsou spíše ctnostný sport, než prostředek, jak někoho zvalit na ulici. Ovšem i od toho zde máme pár "řemesel", Human Weapon zkrátka pokryje vše... Samozřejmě není čas na to, aby se zacházelo do kdovíjaké hloubky, taktéž může časem unavovat koncept "abychom se naučili další úder, musíme nacestovat dalších tisíc kilometrů", jenže právě tohle cestování pomáhá ucelit divákovi představu o dané kultuře a původu bojového umění. 8/10(23.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace