Reklama

Reklama

Tělo jako zbraň

(pořad)
všechny plakáty
Trailer

Jason Chambers a Bill Duff. Profesionální bojovník a bývalý hráč amerického fotbalu, který se pustil do wrestlingu. Pozoruhodná dvojice křižuje svět, aby na vlastní kůži okusila, jak moc bojová umění bolí. Společně hledají jejich počátky i současnou tvář a po hlavě se vrhají do náročného tréninku. Dobrovolně testují své schopnosti, aby nakonec jeden z nich vyzval na souboj skutečného mistra... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Shakeus 

všechny recenze uživatele

Skvělý dokument procházející historii a současnost bojových umění po jednotlivých odvětvích. Současně ukazuje několik stylů, úderů a chvatů, které se dva hlavní průvodci pořadem učí, aby se je nakonec pokusili použít v souboji proti mistrovi v daném stylu. Vše je podáno zábavnou a srozumitelnou formou a myslím si, že dokument musí zaujmout i lidi, kteří se jinak o bojová umění nezajímají. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Zajímavě pojatý pořad, kde dvojice borců zkoumá na vlastní kůži, zač je toho loket, koleno, pěst a někdy i plochá noha. Nesourodá dvojice tak procestuje celý svět a odkryje nám základy nejznámnějších bojových sportů nebo umění, chete-li. Za zvlášť povedený díl považuji ten o Krav maga a to nejen proto, že je to můj oblíbený bojový styl. Škoda Billa Duffa. Má příliš dobrácký výraz ňoumy, aby byl pro typ takového pořadu patřičně drsný. Každopádně ale doporučuji. Je to dokument, který ze svého disku jen tak nesmažete. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Každý, kdo má slabost pro bojová umění a bojové sporty všech druhů z různých koutů světa, si díky tomuto pořadu přijde na své. Je výborně pojatý, přináší řadu přínosných informací, ukazuje techniky a specifika toho kterého stylu. Divák má možnost nahlédnout, jak probíhá výcvik, jak se konkrétní bojové umění vyvíjelo, kde vzniklo a uvidí, jak vypadá v praxi. Dvojice, která pořadem provádí, mi byla sympatická a v kombinaci s vkusně zvolenou hudbou a dobře zvládnutou technickou stránkou pak nemám problém dát plné hodnocení. ()

Gereth 

všechny recenze uživatele

K vytvoření přehledu o bojových uměních ideální. Pochopíte jejich základní myšlenku, prohlédnete si jejich charakteristické techniky, zjistíte odkud pocházejí a možná se i něco přiučíte. Je třeba to ale brát trochu s rezervou. Protože v každém díle se naši dva hrdinové dostanou do přísně střežené výcvikové základny, případně někam, kam nikdo jiný mimo nativní bojovníky nikdy nevkročil, vždy se bojuje proti jednomu z nejlepších v daném bojovém umění, atd. Já tomu po chvíli přestal absolutně věřit a bral to jako nutnou součást marketingu. Také je otravné neustálé opakování děje, případně všudypřítomné vsuvky, co uvidíme za chviličku. Vycpávkový 14.díl jsem pak po shlédnutí už dříve v různých dílech viděných 10min fastforwardoval. // Nejoblíbenější díl: Silat - Bill Duff tam dostává pěkně po čuni // Hodnocení: 65% ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Kdo si to sám nezkusí, netuší, co bojové sporty jsou zač. Některé vypadají nudně, některé neuvěřitelně agresivní, ale přitom každý má svůj smysl. Vyzkoušela jsem si na vlastní kůži box, mma, krav magu a aktivně se zlepšuju v kickboxu (který je z části provázen koleny a lokty z muay thai) a není to žádná procházka růžovým sadem :o) A díky těmto pánům už neodsuzuju ostatní sporty. Kdo by řekl, že Judo je ve finále vlastně neuvěřitelně zajímavé? Správně přenesené těžiště a využití útoku nepřítele vede k lehčímu přehození na záda (popsáno mými slovy :D) K tomu se člověk dozví něco z historie, sílách úderů atd. Hlavní aktéři mi jsou k tomu vysoce sympatičtí a jejich zjišťování na vlastní kůži je obdivuhodné. Člověk se baví a ještě vzdělává a já si chci zkusit víc a víc druhů bojových sportů a umění! Prostě fascinující :o) ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama