Tělo jako zbraň (TV pořad)

Human Weapon

Telo ako zbraň

Dokumentární / Reality-TV / Sportovní

USA, 2007, 16x60 min

Každý, kdo má slabost pro bojová umění a bojové sporty všech druhů z různých koutů světa, si díky tomuto pořadu přijde na své. Je výborně pojatý, přináší řadu přínosných informací, ukazuje techniky a specifika toho kterého stylu. Divák má možnost nahlédnout, jak probíhá výcvik, jak se konkrétní bojové umění vyvíjelo, kde vzniklo a uvidí, jak vypadá v praxi. Dvojice, která pořadem provádí, mi byla sympatická a v kombinaci s vkusně zvolenou hudbou a dobře zvládnutou technickou stránkou pak nemám problém dát plné hodnocení.(18.3.2012)

zajímavý dokument, zkoumající rozličná bojová umění včetně historie, původu, různých odvětví atd. Ve většině dílů mě štval plešoun Bill Duff, je to pravá americká guma a jeho věta "a pak promluvily moje instinkty a dal jsem zakázaný úder" je opravdu pro smích, zvlášť když se to stalo skoro pokaždé když bojoval.(4.1.2011)

Zajímavě pojatý pořad, kde dvojice borců zkoumá na vlastní kůži, zač je toho loket, koleno, pěst a někdy i plochá noha. Nesourodá dvojice tak procestuje celý svět a odkryje nám základy nejznámnějších bojových sportů nebo umění, chete-li. Za zvlášť povedený díl považuji ten o Krav maga a to nejen proto, že je to můj oblíbený bojový styl. Škoda Billa Duffa. Má příliš dobrácký výraz ňoumy, aby byl pro typ takového pořadu patřičně drsný. Každopádně ale doporučuji. Je to dokument, který ze svého disku jen tak nesmažete.(6.9.2011)

Kdo si to sám nezkusí, netuší, co bojové sporty jsou zač. Některé vypadají nudně, některé neuvěřitelně agresivní, ale přitom každý má svůj smysl. Vyzkoušela jsem si na vlastní kůži box, mma, krav magu a aktivně se zlepšuju v kickboxu (který je z části provázen koleny a lokty z muay thai) a není to žádná procházka růžovým sadem :o) A díky těmto pánům už neodsuzuju ostatní sporty. Kdo by řekl, že Judo je ve finále vlastně neuvěřitelně zajímavé? Správně přenesené těžiště a využití útoku nepřítele vede k lehčímu přehození na záda (popsáno mými slovy :D) K tomu se člověk dozví něco z historie, sílách úderů atd. Hlavní aktéři mi jsou k tomu vysoce sympatičtí a jejich zjišťování na vlastní kůži je obdivuhodné. Člověk se baví a ještě vzdělává a já si chci zkusit víc a víc druhů bojových sportů a umění! Prostě fascinující :o)(7.8.2013)

K vytvoření přehledu o bojových uměních ideální. Pochopíte jejich základní myšlenku, prohlédnete si jejich charakteristické techniky, zjistíte odkud pocházejí a možná se i něco přiučíte. Je třeba to ale brát trochu s rezervou. Protože v každém díle se naši dva hrdinové dostanou do přísně střežené výcvikové základny, případně někam, kam nikdo jiný mimo nativní bojovníky nikdy nevkročil, vždy se bojuje proti jednomu z nejlepších v daném bojovém umění, atd. Já tomu po chvíli přestal absolutně věřit a bral to jako nutnou součást marketingu. Také je otravné neustálé opakování děje, případně všudypřítomné vsuvky, co uvidíme za chviličku. Vycpávkový 14.díl jsem pak po shlédnutí už dříve v různých dílech viděných 10min fastforwardoval. // Nejoblíbenější díl: Silat - Bill Duff tam dostává pěkně po čuni // Hodnocení: 65%(17.11.2012)