Tábor S 21-Vraždící mašinerie Rudých Khmerů

Rithy Panh

Prum Mesa

Marc Marder
  • wellar

Dokument tohoto typu mi neda hodnotit...To su proste fakty v obraze a ak mam hodnotit tie zverstva, ktore su tu vyrozpravane tak 5 alebo 4 hviezdy by vyznelo hrozne. Tento dokument je zaujimavy tym, ze tvorcovia zariadili stretnutie obeti mucenia s ich mucitelmi . Spolu spominaju na obdobia pocas najhorsej tyranizacnej vlady v historii.... Ex-straznici a vojaci maju vycitky svedomia a snazia sa ospravedlnit, tym ze boli zmanipulovani a ovladani .(6.9.2008)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2003 - Nesúťažný výber(18.1.2014)

Emotivně silné dílo. Při popisování praktik khmérských bachařů nejednou zatrne.(11.4.2008)

Pro slabší povahy asi až šokující dokument, který popisuje jednu z nejděsivějších genocid 20. století (bráno poměrem usmrcených na počet obyvatel), na které je zajímavé mj. to, že byla spáchána na vlastních lidech a neměla žádný aspoň pseudo-racionální důvod, kromě Pol Potovy demence. V dokumentu uvidíte málo známé archivní záběry a vyslechnety si vpravdě pekelné vzpomínky přeživších.... Je otřesné, že Čínu, Kambodžu a jim podobné salónní levičáci v Evropě vyzdvihovali jako předvoj lidstva. Výsledné hodnocení: 5* za dílo, které jasně ukazuje, co jsou komunisti zač.(24.2.2010)