Moment

Velká Británie, 1968, 13 min

Režie:

Stephen Dwoskin

Radko

Film Očakávanie. Ženská hlava na vankúši, leží, uvažuje, fajčí. Fascinácia následnou činnosťou. Aké bude vyvrcholenie? Relax. Premýšľanie. Sledovanie výrazu tváre ako pocitová detektívka odhadovania súčasnej, či následnej činnosti. Nebol to príliš jednorazový zážitok? Preto, ak sa k Momentu niekedy vrátim, hodnotiacu hviezdičku prihodím. ()

Tom_Lachtan

Radko to popsal docela přesně, akorát nutno dodat, že ona "fascinácia následnou činnosťou" je masturbace (a než mě tu někdo začne podezřívat z toho, že tu přidrzle hodnotím porno, tak je po celou dobu záběr jen na obličej dotyčné). A přestože mi všechny smysly říkají, že by to měla být nuda, tak pocit z toho mám úplně jiný a skoro bych si to teď pustil znovu. Čím to je, to netuším, ale vážně v tom je něco podmanivého, z velké části i barevnou paletou (rudá - černá - nazlátlá) a celkově nedokonalostí materiálu samotného v kombinaci s jasnou a přesto jednoduchou vizí. Nebo takhle to alespoň na mě působí a fakt by mě zajímalo, co z toho je úmysl autora a co z toho náhoda způsobená nedokonalou technickou. ÷÷÷>>http://www.ubu.com/film/dwoskin_moment.html<<÷÷÷ ()