Kde se sakra skrývá Usáma Bin Ládin?

(festivalový název)
  • Francie Where in the World Is Osama Bin Laden ? (více)

Tvůrce Super Size Me hledá Usámu... Na své cestě přes Saúdskou Arábii až nakonec po Pákistán se snaží přijít na to, co si obyčejní Arabové o tomto muži myslí. Někteří ho obdivují, ale někteří ani nevědí, kdo to je. Na největší nepochopení ovšem narazí v Izraeli, kde při jeho tradiční otázce, kde najde Usámu, lidé vyhrožují, nechtějí se s ním bavit a poté málem ani pustit zpět ke svému autu... (Corey)

aR3Zz

Dalsi povedeny dokument od toho chlapika. Tentokrat jezdi po blizkem vychode a poklada nejruznejsi lidem ruznych nabozenstvi otazku: Kde ve svete je Usama Bin Ladin? Kdyby se ovsem ptal jen na tohle, vracel by se do statu za tehotnou pritelkyni po kouscich. On vsak pridava otazky mnohem vice zajimavejsi a odkryva tak zazemi muslimu, zidu a obecne lidi zijici v povalecnych ci teroristickych statech. Ukazuje tak, ze at jste kdekoli na svete, vsude jsou priority lidi podobne - chteji zit v klidu a miru a chteji to nejlepsi pro sve deti - bezpeci, vzdelani, budoucnost... Citliva temata, svizny spad, zabavne pojeti a mnohem vice. Dokument, u ktereho se nejednou zamyslite, stoji za to videt! ()

Markuss

Po nářezu jakým bezesporu bylo Super Size Me, jsem měl i na základě zdejšího očekávání od druhého dokumentu Morgana Spurlocka trochu větší očekávání. Dlouho se zdálo, že má očekávání budou naplněna, jenže se později hlavní myšlenky ve filmu začnou opakovat a poslední půl hodina je už prakticky zbytečná. Nehledě na to, že scény s jeho těhotnou manželkou (nebo přítelkyní nevím) mě vysloveně vytáčeli. Téma boje proti terorismu mám rád, a některé poznatky pro mě byly bezesporu zajímavé a přínosné, ale jinak se film točí jen okolo toho jak tupému stádu Američanů ukázat, že lidé na Blízkém východě jsou taky lidé se stejnými zájmy jako Američani. Zábavné, lehce poučné, ale často se opakující a tendenční - 60% ()

LukeKiller

Mám rád dokumenty tohoto typu (Supersize Me, Bowling for Columbine etc.). Tento však nebol zaujímavý skoro ničím, skôr na úrovni horšie spracovaného dokumentu pre Discovery - skoro žiadne pichanie do citlivých miest, minimum pálčivých otázok... Nezaujalo ma to a koniec bol jasný tak od polky filmu. Snáď Spurlock čoskoro natočí ďalšie Supersize me, to bolo skvelé. ()

Hank

Tento dokument natočil Američan pro Američany, nikoliv pro zbytek světa, tu menšinu-většinu, která má nějaké ponětí o muslimských zemích, jejich mentalitě a zahraniční politice. Poměrně zajímavý a kritický začátek (Egypt) se postupně rozmělňuje s tím, jak Morgan navštěvuje další a další země a zjišťuje, že to hledání vlastně tak jednoduché nebude. Hon na Usámu se mění v cestopis o islámských zemích bez nějakých závěrů, přesahů a dalších zjištění. Co je asi nejvtipnější dva dny po údajném zabití Usámy, že všichni skoro ví přesně kde je, ale stejně to USA trvalo ještě dlouhé roky, než ho skutečně našli. A tím, že ho našli se nic nemění....ale to je jasná písnička i bez tohodle dokumentu. ()

DoubleJo

Morgan Spurlock sa po tomto dokumente stal mojim oblubenym dokumentaristom c.1. Je originalny, zabavny, jeho diela maju stavu a su plne naozaj zaujimavych veci. Tento takisto nie je vynimkou, dozviete sa okrem toho co uz viete (a to ze amici su strasni zmrdi, pokial ide o moc a politiku) ale aj nazory obycajnych ludi z ulic miest Blizkeho vychodu, ktori rovnako ako ostatok sveta odsudzuju teroristicke utoky a chcu zit v mieri a bez konfliktov. A to nevravim o obraze strasnej chudoby, za ktoru nemozu, ale nemaju moznosti to zmenit. ()

Bratr

Viděno neuvěřitelně úzkým pohledem nevzdělaného američana....nebo jsem to nepochopil?? Zlaté supersize. ()

Skank

Dokument je vážnější než se na první pohled tváří, výsledek dokumentu není nalezení Usamy, ale nalezení lidské duše. Bravo! Je toto dobrý krém? Ano. Bude moje pokožka na rukou potom lepší? Ano. Nevíte kde by mohl být Usama bin Ladin? Cože?! ()