Artype

Krátkometrážní / Experimentální
USA, 1966, 3 min

Režie:

George Maciunas

Krátkometrážní černobílý film, ve kterém se střídá bílé kolečko na černém poli a černé kolečko na bílém poli. Poté následuje sled několika černých koleček na bílém poli, které se střídají s bílými kolečky na černém poli. To vše se v závěru mění na černobílé proužky. (zdeny99)

Aelita

Evoluce černého čtverce integrovaného do kvadratury kruhu – vše, počínaje lidským okem přes slunce a vesmír, Kantovu mřížku, Jákobův žebřík (Gn 28,10-22), vlny mája (iluze), buněčné automaty a konče závěrem televizního vysílání.. Filmy podobného ražení se hodnotí buďto jako "Odpad!" nebo pětí hvězdičkami. Pro mne je to jednoduše fluxusní komedie. ___ YT: http://www.youtube.com/watch?v=Cz_wpCYvzF0 ()

DrBuznička

Strukturální film. Zdůrazňuji film, nikoli video. Proto nemá smysl sledovat na youtube a pak se tady holedbat, že tohle dokáže každej. Nejdřív teorie a pak kecy - nebo raději držet hubu a nesledovat. Nabízí se přirovnání např. k Malevičovi z toho důvodu, že o jeho obrazech taky nebudete tvrdit, že to není umění a že to zvládnete namalovat taky, protože byste byli za idioty. ()

Forsberg11 odpad!

Obdivujem, čo niektorí ľudia dokážu natočiť. Aký malo toto zmysel? Čo si vôbec ten Litovec o sebe myslí? Pozerať sa 4 minúty na blikajúce čiernobiele kruhy, vlnovky a pásiky cez celý monitor, to mi príde ako ozajstný "vrchol" filmového umenia. ()

mikulíšek

Něco mezi Speed Racerem a pohledem do stroboskopu. Hypnoticujícm způsobem neodbytně návykové. Jen škoda, že to člověk nemůže vidět s těmi "správnými" lidmi a vidět jak mladé intelektuálky vlhnou blahem, intelktuálové hlasitě vykřikují "to jeono! bravo! to tu scházelo již od počátků". ()

Meteorista odpad!

Už v 60. letech platilo pravidlo "čím větší kravina, tím lépe"? Já myslel, že se to dostává do módy teprve poslední dobou! A to sakra ten Maciunas, ať už je to kdokoliv, chtěl, abych se tu začal svíjet v křečích a ukousl si jazyk? Maci-od-nás! ()

boombang

Na zblbnutí perfektní... mne to teda zblblo tak, že tomu nasolím jedno kolečko... ééé... čtvereček.... éééé... chrrr, chrrr... ()

Taron

No nepromluvilo to ke mě zdaleka tak jak End after 9, ale pohled na tenhle film nevyvolává jen nepříjemnej pocit v očích, ale celkově cosi znepokojivýho.. a vzhledem k tomu, že jsem to ucítil.. asi se povedl záměr.. P.S. Myslím to vážně, ne jak většina komentujících :D.. ()