Boží syn

• Velká Británie Son of God
všechny plakáty
Velká Británie, 2001, 3x50 min

Co je tenhle skřet, kterému říkají Syn Boží, vůbec zač? Mystický trpasličí léčitel. Je to podvodník nebo šaman? Šílenec nebo mesiáš? Filmový štáb se vydává po stopách jeho neobvyklé pouti, která stírá hranice mezi magií a náboženstvím, vírou a pochybností, skutečným a neskutečným. Horečnatý snový snímek o skřetovi, jehož horliví filipínští věřící uctívají coby syna božího, vzešel ze spolupráce filipínského režiséra Khavn de la Cruze a dánského režiséra Michaela Noera. Jejich společná expedice se přesouvá z hustě osídlených ulic Manily hluboko do džungle, kde vyvrcholí spirituálním (znovu)zrozením. Pro miliony věřících Filipínců je bůh skutečností, a když malý syn boží vyléčí muže trpícího rakovinou, kterému se vnitřnosti derou z břicha ven, nezbývá než uznat, že to jen naše blahobytná západní společnost se navždy rozloučila s dobou zázraků. (Doc Alliance Films)

Stanley

Další z mnoha dokumentů, který se snaží o shrnutí historických faktů a poznatků o Ježíši Nazaretském, jeho životě, době, kdy žil, a pochopitelně dopadu jeho učení na svět po jeho smrti. Jako poměrně unikátní se jeví zdejší pokus o rekonstrukci odhadované Ježíšovy podoby, kterou vědci vytvořili na základě znalostí antropologických prvků. Podoba vyšla dosti odlišně od jinak "standardní" podobizny dlouhovlasého vousatého Ježíše odvíjící se především od Turínského plátna či tzv. Veroničiny roušky, které zde byly záměrně ignorovány. ()