Reklama

Reklama

V jednom ohni

  • USA Fireproof
všechny plakáty
Trailer

Caleb Holt zachraňuje jako hasič ostatní lidi, ale vlastní manželství se mu rozpadá. Když už stojí na prahu rozvodu, otec ho požádá, aby vyzkoušel čtyřicetidenní experiment na záchranu manželství. Jenže aby uspěl, musí nejprve vyřešit svůj vztah k Bohu.  Hrdinou romantického dramatu s náboženským podtextem je kapitán Caleb Holt (Kirk Cameron), odvážný požárník, který neváhá riskovat svůj život pro záchranu ostatních. Své manželství s Catherinou (Erin Bethea) však zřejmě zachránit nedokáže. Po sedmi letech se dvojice ocitla na pokraji rozvodu, a když už se zdá, že rozchodu nemůže nic zabránit, vloží se mezi ně Calebův otec John (Harris Malcolm). Požádá syna, aby ještě vyzkoušel čtyřicetidenní experiment, v němž se bude snažit proniknout k srdci své ženy. Caleb se zpočátku nesetkává s úspěchem, ale nakonec pochopí, že nejprve si musí dát do pořádku svůj vztah k Bohu, aby pak mohl zachránit své manželství. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (93)

dobytek odpad!

všechny recenze uživatele

Jednomu hasičovi se začne hroutit manželství a jeho stará se s nim chce rozvádět. Hasič má ovšem fotra náboženskýho fanatika, kterej mu vysvětlí, že když začne věřit v boha, tak mu to manželství zachrání. Nejlepší je, že mu nakonec stará všechno odpustí, protože pro její ochrnutou matku koupil kryplkáru za 24 tisíc dolarů. Takže žádnej bůh, ale prachy :-) Jinak mě velmi zaujali ty hasiči ve filmu. Skoro všichni jsou neskutečně obézní a sotva se hejbou a k autonehodě posílaj žebřík :-) ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Geniální film, kterému nic nechybí k dokonalosti a který si mě připoutal a nepustil. Takhle nějak má vypadat originální a zajímavý film. Ač je film o hasičovi, tak jeho profese netvoří hlavní děj filmu, jak by se mohlo i podle českého názvu zdát, Caleba uvidíme v akci jen dvakrát, ale pokaždé je to nasnímáno atraktivním způsobem a opravdu jsem samým napětím ani nedýchal. Tohle je jedna z věcí, která se tvůrcům povedla, akce zde nebylo moc, ale když už nějaká byla, tak s plnou parádou a stálo to za to. No a ten zbytek filmu je o Calebově soukromém životě a především o jeho až příliš chladném vztahu ke své manželce, která tak nakonec zvolí rozvod. Ale naštěstí je po ruce otec, který Calebovi poradí vyzkoušet čtyřicetidenní experiment na záchranu manželství. Jistě, ty řeči a proslovy o Bohu si mohli tvůrci odpustit, to bylo to jediné, co mi na tomhle filmu vadilo, ale naštěstí to nezabíralo příliš velkou část filmu. Nakonec však snaha přináší úspěchy a co se na začátku zdálo nemyslitelné, totiž že hlavní hrdina, který se ke své manželce chová bez jakékoliv úcty a lásky, se dokáže změnit, se skutečně povede a film tak graduje do zajímavého a hlavně příjemného konce. Já jsem si to opravdu užil, tomuhle filmu až na to plkání o Bohu nemám co vytknout, jedná se totiž o originální a neotřelý příběh, který mě opravdu zaujal a který se mi velmi líbil. Herecké výkony byly taktéž výborné, takže tomuto filmu rád a po zásluze udělím pět hvězd. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $500,000Tržby USA $33,456,317Tržby Celosvetovo $33,473,297Tržby za predaj DVD v USA $53,880,351 //počet predaných kusov 4,204,731║ Kresťanstvo ešte nemalo lepšiu reklamu vo filme(a to som neotrasiteľne neveriaci), veľmi príjemný a osviežujúci film, kde je všetkého s mierou, vynikajúci príbeh s postupnou gradáciou a vo svojej podstate s vnútorným posolstvom súžitia, neznámi herci si počínali nanajvýš dobre, zručná réžia, dokonca miestami príde aj na nejaké vtipné odľahčenie, plusom je tiež hudba, nechýba dávka napätia, krásne vyvážený malý-veľký film. Pre mňa nečakane milé prekvapenie. /90%/ ()

Smok odpad!

všechny recenze uživatele

Táto kresťanská agitka má na CSFD 69% ???? Svet sa na kravskú riť obracia! Absolútne odpadový film, vhodný na premietanie v manželských poradniach, alebo na stretnutiach mladých kresťanov ako predpríprava na tento posvätný a hlavne CELOŽIVOTNÝ zväzok. To, že mladému požiarnikovi kibicuje do manželstva foter dôchodca a pre radu chodí za mamičkou už považujem len za zlý žart! Možno som sa v komentári až moc rozohnil, ale je to tým, že akúkoľvek agitku, nech už je pravicová, ľavicová, kresťanská, hare krišna, alebo hoci aj scientologicko - budhistická z tej duše nenávidím a filmy s jej nádychom z veľkej časti posielam do odpadu. Tam patrí aj táto silne naivná snímka. ()

Hedka 

všechny recenze uživatele

Veľmi vydarené svedectvo o sile Božej pomoci v živote človeka. Vynikajúci scenár (až na typickú, mierne gýčovú americkú záverečnú scénu v záhrade), výborná réžia, herecké výkony a svieže tempo dokážu diváka zaujať a vtiahnuť ho do príbehu tak, že je nútený premýšľať o svojich postojoch a prehodnocovať ich. Som milo prekvapená a trochu aj dojatá, že existuje tento film, a to práve v dobe, kedy je všeobecná kríza manželstva a rodiny. Z vlastnej niekoľkoročnej skúsenosti viem, že život v manželstve je občas veľmi ťažký, a žiadna kríza nie je jednoduchá, ale súhlasím s tvorcami - s Božou pomocou sa dá všetko zvládnuť. Som vďačná za tip na dobrý film a za povzbudenie vo viere. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Knihu, o kterou se celý film opírá, v roce 2008 pod názvem „Výzva lásky“ vydali režisér Alex Kendrick a jeho bratr Stephen Kendrick. (KrestanFilms)
  • Vzhledem k tomu, že je Kirk Cameron zapálený křesťan, v závěrečné scéně, kde líbá svou filmovou manželku, zaskakovala za herečku Cameronova skutečná žena. Pár je v daném okamžiku zabírán z dálky. (jarvis)
  • Alex Kendrick film napsal, režíroval, produkoval a navíc si i zahrál jednu z hlavních rolí. (Amper01)

Reklama

Reklama