Trip to Asia - Die Suche nach dem Einklang

• USA Trip to Asia: The Quest for Harmony

Vášnivý portrét života orchestru a zároveň fascinující road-movie v jednom. Režisér Thomas Grube doprovázel Berlínskou filharmonii na jejich asijském turné a sbíral osobní názory hudebníků na jejich původ, motivaci i obavy. Pod taktovkou kontroverzního Sira Simona Rattlea hraje orchestr díla Richarda Strausse, Ludwiga van Beethovena a současného skladatele Thomase Adése, která na zeměpisných i intelektuálních cestách těchto hudebníků fungují jako ukazatele. Působivý původní hudební doprovod znějící ve filmu, je z pera Simona Stockhausena, syna legendárního skladatele Karlheinze Stockhausena. (oficiální text distributora)

Amarcord_1

70% - Berlínská filharmonie zde ukazuje, jak je život muzikanta ve velkém zvukovém tělese náročný, a zároveň jak je tentýž život krásný a vzrušující... Myslím, že pro lidi mimo hudební branži se může jednat o skvělý dokument s prvky reality show (díky lidem ve zkušebním období, o jejichž setrvání se teprve má rozhodnout). Pro mě a jistě i pro mnoho kolegů, kteří se v podobné scéně pohybují se jedná o omílání téhož. Přál bych si více hudby, a méně pathosu, nebo alespoň více point v mluveném slovu. Předchozí snímek Grubeho "Rhythm is it!" považuji za zdařilejší po všech stránkách. Ale i zde si užijeme excelentní Berlínskou filharmonii s lidskou tváří a s několika dojemnými momenty. ()