Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi

Recenze (16 863)

Elvis (2022)

Diabolsky Baz vratil legende rocknrollu zivot. Velky film. Vizualne a herecky uchvatne. Pompezna pocta. /videl v kine v Prahe: 100%/

Mistrovská úroveň (2020)

║Rozpočet $45miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $1,988,846▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Slušná akčná haluz, ktorá využíva časové šmyčky, obľúbené v posledných rokov ale dobre pokiaľ to má dobrú razanciu prečo nie. /60%/

Loki (2021) (seriál)

To už nie je ani smiešne seriálová tvorba od Marvelu dopadá priam katastroficky. Posledná viera v obrat bola u Lokiho ale nevydalo ani tu. Nektoré diely fakt suchá mišungová podpásovka, celkovo to nejak extra nestrhlo. /50%/

Dokud budu žít (2012)

║Rozpočet $7,217milióna║ Tržby USA $3,047,539║ Tržby Celosvetovo $26,524,680▐  Príbeh zas klasická naivita, nabitá romantikou a samozrejme sexapílom (na Indiu niekedy až nad rámec ich zaúživaných kontúr), či okrajovo aj akciou. Hudobné úseky a pesničky fajn, samozrejme zas tu máme ohromnú dĺžku filmu, však India ako ináč. /60%/

Ambulance (2022)

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $22,309,115║ Tržby Celosvetovo $51,309,115▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Posledný desať rokov to ide razantne dolu vodu u Baya. Jeho predajné vizuálne vychytávky sú čoraz viac utopené v maximálnom scenáristickom kentuse a v strašne zlom strihu. K tomu nepomáha ani moc dobre výber hercov, nestačí tu len obsadiť peknú tváričku  Eizu González, ako doplnok hej ale herecky to nemá kam vytiahnuť, čo je horšie už ani  Jake Gyllenhaal to nejak moc nedáva a len sa ležérne vlečie plytkým dejom. V podstate na čo Bay siahne to pokazí, no a keď už ani poriadnu akciu nedá, to je fakt veľmi zlé, fakt nemá už čo ponúknuť. Celý film na kočku, utrpenie. /20%/

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022)

║Rozpočet $165miliónov║ Tržby USA $143,370,000 ║ Tržby Celosvetovo $389,121,000▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Ako taký klasický letný blockbuster úplne v pohode. Samozrejme technicky zvládnuté, herci potešia, hlavne návrat starých tvári, dravá akcia a kamera berie hlavne úsek na Malte, občas niečo v tých Dolomitoch. Kameň úrazu je hlavne tá obohraná príbehová schéma, ktorá už omrzí. To fakt sa nedá nič zmysluplnejšie vymyslieť. Veď aj taký anime seriál Jurský svět: Křídový kemp pojíma viac dejovej nápaditosti. /videl v kine: 70%/

Interceptor (2022)

Women Die Hard ale v strašne naivnom béčkovom kabáte. Maximálne na zabitie nudy. /20%/

Top Gun: Maverick (2022)

║Rozpočet $152miliónov║ Tržby USA $525,444,936║ Tržby Celosvetovo $1,011,544,936▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Neskutočná retro pecka ako hrom! Najprv som si dal malé repete prvého Top Gunu, ktorý je skrz na skrz klasický priemer 80.rokov, z pár slušnými momentkami a dobrou chytľavou hudbou. No ale toto pokračovanie, neskutočne využije pôvodný film a navodí až neskutočnú nostalgiu na každom kroku až si to fakt zamilujete, či chcete alebo nie. Skvelé návraty, každú chvíľu slza na krajíčku, nechýba romantický nádych, či silné emócie. Kosinski a Cruise to potom povyšujú na najvyššiu možnú úroveň a púštajú na nás krásne vizuálne vychytávky s dravou a chytľavou hudbou, či starými motívmi. Fakt maškrta a v namakanom kine s poriadnými reprákmi tá forsáž stojí za to. Tom Cruise razantne bojuje o film roku. /videl v kine: 90%/

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

║Rozpočet $200miliónov║ Tržby USA $400,883,660║ Tržby Celosvetovo $935,883,660▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Marvel troška popustil uzdu a vsadil na Raimiho a nakoniec to stálo za to. Spestrenie v rámci universa o taký hororový nádych veru som nečakal. Raimi sa veru predvádza v jeho dusných šokových terapiách kde sa len dá, nechýba posadnutosť diablom, čarodejnica či aj zombii. Fakt to dáva s prehľadom a dosť si tento film ukradol pre seba a jeho obľúbené trademarky. Herci v pohode, akcia, triky tiež, okrem tých dvoch mamiek sa to dá  s prehľadom skuknúť. Osobne som čakal skôr priemerný výkvas ako v poslednej dobe Marvel chrlí ale táto ich temnejšia vlaštovka v celku chutila. /videl v kine: 75%/

Pomsta (2021)

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $7,446,823║ Tržby Celosvetovo $8,639,684▐  Martin Campbell aj na staré kolená stále má čo ponúknuť. V rámci akčného žánra je proste majster a dokáže z béčkového príbehu vytrieskať maximum. Fajn odvaz, dobrá akcia, herci to dajú s prehľadom. /60%/