Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi

Recenze (16 759)

Příslib (2016)

║Rozpočet $90miliónov║ Tržby USA $8,224,288 ║ Tržby Celosvetovo $12,448,676▐ Štúdio tuším Universal malo teda veľkú odvahu, keď do daného projektu nalialo taký balík peňazí. Tak ambície boli samozrejme pri danom obsadení veľké. Verím že daná téma prešla slušným bojkotom. Veď kto by chcel aby vašu krajinu označovali za takú háveď, ktorá robí na nechcených susedoch genocídu.  Technicky a výpravne veľmi poctivo zvládnuté. Príbehovo to nie je úplne dokonalé,  lebo vsadilo sa na podobnú romantickú notu ako to bolo pri Pearl Harbre od Michael Baya ale dobre, miestami to štiepy príbeh ale dá sa to prekusnúť. Prevažne ale ide o dosť slušnú priam tragickú nosnú tému, z občasnými výjavmi ktoré priam desia, čoho je človek schopný. /70%/

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Jednoznačne príjemný "spomienkový" návrat k tomuto legendárnemu zoskupeniu PRIATELIA. Rád som si zaspomínal na tento seriál pri tomto dokumente, bolo to fajn posedenie na gauči, môže byť. Tento seriál asi už nič neprekoná. /80%/

Souboj s rodinou (2019)

║Rozpočet $11miliónov║ Tržby USA $22,958,886 ║ Tržby Celosvetovo $40,811,919 ▐ Dal som to až na druhý krát. Prvých 20 minút mi prišlo skôr strašne otravných, než nejako prevratne pútavých. Do kelu koho by zaujímala nejaká anglická rodina praštených wrestlerov. Wrestling som maximálne sledoval ako desať ročný fagan. Vtedy ma to bavilo ako sa tamtý americký blbúni trieskali o zem... No stačilo sa preniesť cez ten taký skôr praštený úvod a postupne to začalo naberať na grádoch. Začalo to mať čo to do seba, dokonca aj nejaký ten príbeh sa vyformoval, ktorý postupne tlačil aj na emócie. /55%/

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

║Rozpočet $-miliónov║Tržby USA $33,751,425 ║Tržby Celosvetovo $67,551,425 ▐   V prvom rade chyba zveriť takýto dobre rozbehnutý projekt úplnému rutinérovi ako je Michael Chaves. Dobre už aj démoni 2, nebola taká príjemná duchárska maznanica ako prvý diel ale čo to ešte ponúkla. Tu to je akosi postavené len na vode, že vraj najdesivejší príbeh od Warrenovcov. Na úvod vymítanie ako hovado a potom kde nič tu nič. Ten akýsi povestný démon tu je strašne prispatý, priam monotónny. Postavy dosť nevýrazne, ako tak to tu tiahne len ústredná dvojica Warrenovcov. Dúfam že už túto sériu na ktorú sa už nelepili, kadejaké vedľajšie blbyny ako Mníška či Annabella nechajú už späť, lebo len zbytočne prilievajú olej do ohňa, ktorý len troška tleje, dohorieva a nechutno dymí.   /55%/

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

║Rozpočet $40miliónov║Tržby USA $22,304,427 ║Tržby Celosvetovo $36,042,645 ▐ Veľmi ubolený návrat, ku krásne drsnej tradícii. Má to vôbec zmysel? Asi ťažko! Veľmi prekérny krkolomný dejový mišung, bolestný výtvor, ktorý len klope o dno nejakej únosnosti. A to vo všetkých smeroch. Klincom je ale obsadenie Chrisa Rocka, to je normálne na facku, to ich ako že čo napadlo tam dať už teraz tohto ošuntelého komika. Neviem ako zakopol o tento príšerne zlý projekt Samuel L. Jackson asi musel poriadne nudiť. Kedy tomuto bez hlavému blbnutiu bude koniec? /20%/

Zvrácená (2021)

║Rozpočet $-miliónov║Tržby USA $15,521,823 ║Tržby Celosvetovo $30,821,823 ▐ Už sa normálne začínam báť takýchto hororových flákot. Jedna horšia než druhá. Je to tak krkolomné až to bolí. /25%/

Výjimeční (2019)

║Rozpočet $-miliónov║Tržby USA ║Tržby Celosvetovo $19,384,571 ▐ Nie moc lahodná téma na spracovanie ale režisérska dvojica Eric Toledano, Olivier Nakache sa vie dosť dobre popasovať s takouto vervou priam hrdinsky. Veď ich Nedotknuteľní (2011, The Intouchables) sa stali obrovským hitom či už po komerčnej stránke ale aj u kritiky. Tu to až tak aspoň pre mňa nie úplne všetko štýmuje. Majú to slušne rozohrané, chápem ich smerovanie v tomto námete ale nebralo ma to. /40%/

Žena v okně (2021)

Amy Adams mám po hereckej stránke rád, vie sa dobre predať v dramatických polohách. Ponuro komorný príbeh nie je zrovna úplne "pôvabne" dokonalý ale čo to dokáže zamávať s pocitmi diváka. Miestami to podá také slušné psycho utápanej mysle ako z rangu od majstra Hitchcocka. /60%/

plakát

Princezna zakletá v čase (2020)

║Rozpočet $-miliónov ║Tržby Celosvetovo $361,028▐ Ajáj, tak toto je ale strašná vykrádačka, všetkého všemožného (od Avengerov až po Pottera), o nejaký ten originálny motív sa to ani len neoprieme. Na vrch sa len prikladá ten suchý herecký prejav, ktorý je priam až odpudivý, nejaké sympatie sa len ťažko nájdu k postavám. Posledné roky chrlia podobné dejové schémy, kde ste zakliaty v čase a to v rôznych žánroch (minimálne ma napdá Na hrane zajtrajška alebo Všetko najhoršie) a vedia to patrične aj využiť ale to tu proste nefunguje, je to kostrbato podané. Dopozeral som to ale z veľkými sebazaprením. /20%/

Zázrak v horách (2017)

Zo začiatku to príde s tým praštene drzým nešťastne "astmatickým" deckom aj mierne otravné. Postupne sa ale dá zvyknúť na dejovú túto polohu a nakoniec to potuvanie alebe útek prírodou príde ako také malé vykúpenie. /60%/