Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (390)

plakát

Excalibur (1981) 

80% - Klasika. Po mnoha a mnoha letech mě fascinuje seznání, že je tento film vlastně operní inscenací Soumraku bohů, Tristana a Isoldy a Parsifala bez pěveckých výkonů. Na Wagnerovi to de facto stojí. Stylisticky a fetišisticky (“brnění a meč nos vždy a všude, je to symbol... a udělá ti to větší...ehm...ramena”) shodný s tradičními produkcemi jeho oper. Fascinující :)

plakát

Vlk z Wall Street (2013) 

25% - Nekonečně dlouhá verze písničky "Pes jitrničku sežral" v samoúčelném uřvaně testosteronovém nádechu. Už dlouho jsem se u nějakého filmu takhle nenudil.

plakát

Star Trek: Do temnoty (2013) 

85% - Díky Abramsovi se ze mě stal Trekkie a jeho druhý Star Trek to jen potvrdil. Obsazení Cumberbatche do role Khana slibovalo dilema, budu-li s to ho přijmout jako záporáka, nebo se připojím na stranu bojující proti klukům v přiléhavých tričkách s dlouhým rukávem. Nejistota, mám-li fandit Pineovi, nebo Cumberbatchovi se s návratem Leonarda Nimoye v roli Spocka z minulosti (teda budoucnosti) proměnila v jistotu, že vyhrát musí Khan, jinak se z toho fakt už zblázním. Jak to všechno dopadlo už je fuk, ale moc bych si přál, aby Abrams ve Star Treku pokračoval, protože mu to i přes některé drobné přehmaty fakt žeru. Plně se ztotožňuju s komentářem Tsunami_X.

plakát

Adamova jablka (2005) 

90% - Dosti nekompromisní cirkus několika archetypicky skvěle vystavěných postav, který má od začátku do konce říz a člověk si ho rád shlédne i víckrát. Povedená hudba, výtečné herecké výkony, sem tam nějaká religiózní či morální perla k zamyšlení a do toho humor ostrý jak toaletní papír v hotelu pro sadomasochisty. Moc zábavná podívaná.

plakát

Snídaně u Tiffanyho (1961) 

50% - Průměrná romantická polévka, která by bez Manciniho songu Moon River a krásy Hepburnové zanikla v moři scenaristicky zdařilejších veseloher. Přeceňovaný film s dosti nesympatickými hlavními postavami, kterým se od začátku prostě nedá fandit (jediný, kdo mi připadal aspoň trochu reálný, byl zde všemi nenáviděný Japonec odshora). Zklamání...

plakát

Noční můra v Elm Street (1984) 

50% - Horror plný dobrých nápadů a dost možná i milník ve svém žánru. Bohužel jsem prošvihnul ideální věk, abych se fakt bál -dnes bych potřeboval, aby David Lynch udělal remake... Ale i tak jsem pochopil slávu toho filmu, co běžel tak pozdě v noci, že jsem se na něj jako malej nesměl koukat :o)

plakát

Nespoutaný Django (2012) 

50% - Skvělá kamera, výborní herci s brilantními dialogy, a šílený nápad s německým zubařem, co v Americe loví lebky padouchů a pak pomáhá černému Siegfriedovi v cestě za Brunhildou. Tři hvězdičky zcela zasloužené. Django je jinak béčková podívaná kombinující všechna klišé italských westernů, amerických gangsterek po asijské akční filmy. Místy až směšný nevkus zachraňuje pouze Waltzova nadsázka, kterou si divák musí připomínat často sám, protože se film často díky ostatním postavám tváří dost seriózně. Tarantinovi se povedlo ukolébat diváka někdy kolem dvou třetin filmu. V Candylandu už to vypadá, že se film jakousi logickou formou uzavře, a tu se film z ničeho nic zbytečně protáhne o dalších asi 30 předvídatelných, velenudných minut... Mňo... I Quentinův Django Unchained má sice cosi jako cool styl, ale kromě něj mi nebylo nabídnuto nic, čím bych se bavil natolik, abych si tohle pustil někdy znovu. Takže jsem mu po dokoukání neřekl "Auf wiedersehen", ale "Good bye". ;o)

plakát

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011) 

30% - Mohu pouze bilancovat, že v mých očích je Harry Potter 1-4 slušná podívaná, zatímco 5-8 je jen průměrná telenovela pro fanoušky, kterým stačí ke štěstí pár motivů z knihy. Yates a Kloves podle mě naprosto selhali v jedné zásadní věci: Od páté knihy se svět již netočí kolem stárnoucího Harryho a jeho bandy (se kterými si Rowlingová také neví moc rady), ale otevírá se prostor pro vedlejší postavy. Na jejich motivy se autoři docela vykašlali a proto na mě paradoxně filmy o "dospělém" Harrym působí mnohem infantilněji, než filmy o jeho dětských dobrodružstvích. Zklamání, které jsem dlouho odkládal a nakonec bylo přilbližně takové, jak jsem čekal, akorát trvalo déle než obvykle. Ach jo.

plakát

Nedotknutelní (2011) 

60% - Příjemný a laskavý film s výbornými hereckými výkony. Ale... Kolik jsem ale už takových filmů viděl? Tenhle navíc přichází s minimem nápadů, které by z něj učinily něco víc, než jen mix dobře fungujících klišé z filmů jako Řidič slečny Daisy, Bucket List, Řek Zorba a vůbec všech filmů o dobrých lidech z nižších vrstev, které těm bohatším přiblíží život a postaví je "nohama na zem". K tomu se mi nelíbila hudba, střih a celková narativní stavba, kde není jediná dějová linie vedlejších postav logicky uchopitelná. Sympatická recyklace emotivních dojáků minulosti s trochou dobrého ofensivního humoru a mezi řádky matně čitelného poselství o legalizaci trávy ;o) Zdejší vysoké hodnocení nemohu podpořit.

plakát

Hobit: Neočekávaná cesta (2012) 

75% - Co jsem čekal, to mi bylo dopřáno. Čekal jsem vyprávění na motivy knihy a přál jsem si, aby hluchá, nebo nudná místa (jak už to bývá, když dospělák sleduje opětovný boj pohledného dobra proti ošklivému zlu) byla přebita sílou 3D grafiky, přesvědčivostí hereckých výkonů, narativní schopností Jacksona a hudbou H. Shorea. Vše bylo splněno (Hudba nenadchla, ale dobře ve filmu fungovala). Viděno v 3D originále. Super oddechovka, o které jsem myslel, že budu lehce trpět, ale nakonec jsem se celou dobu dobře bavil. Nevím, co jiného čekat od pohádky :o) Pokud vám už ani příliš nevadí omšelý příběhový systém počítačových her typu "intro-mlácení potvor-cut scene a nalezení epických zbraní-mlácení potvor-MMMulti kill!-cut scene a zajetí-heroický únik-mlácení potvor-MMMMonster kill- cut scene a boss fight- end of mission-next mission: redo from the start", budete na tom podobně jako já :o)