Reklama

Reklama

Zapadlý vlastenec

(TV film)
Dokumentární
Česko, 2001, 26 min

Obsahy(1)

Praktický lékař Vít Šlechta z Pojizeří mapuje historickou paměť zapomenutého kraje a zaznamenává příběhy svých pacientů, postižených v padesátých letech komunistickým režimem.

Mladý praktický lékař Vít Šlechta z podkrkonošského Libštátu u Semil při pohovorech se staršími pacienty zjistil, že každý třetí z nich byl nějakým způsobem pronásledován totalitním komunistckým režimem. Doktor Šlechta si uvědomil, že o padesátých létech, kdy na venkově zuřil nelítosný třídní boj, se toho moc neví, a proto začal zážitky svých pacientů: likvidovaných sedláků, podnikatelů i protikomunistických intelektuálů zapisovat. Režisér David Vondráček zachytil vznik neobvyklého sborníku o stále ještě bílých místech našich dějin, za nějž by se nemusel stydět žádný profesionální historik. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (1)

Kapybara 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že Vít Šlechta je můj obvodní lékař, nemohu jinak než dát pět hvězdiček. A znát ho osobně, nemohli byste také jinak. Taková figura se totiž jen tak nevidí. Škoda, že tu byly zachyceny jen jeho návštěvy pamětníků, angažuje se totiž i v řadě jiných aktivit, a šíře jeho zájmů je skutečně udivující. Jen koukám, že od natočení k uvedení do televize utekla pěkně dlouhá doba - ten časopis, co na konci rozdává, vyšel už před více jak dvěma lety... ()

Reklama

Reklama