Starověké objevy

• Česko Antické odkazy (více)
Ukázka z filmu
Velká Británie, (2003–2009), 29 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Série(6) / Epizody(42)

Dnes žijeme ve světě, jenž by pro naše praprarodiče byl těžko představitelný. Je to věk nejmodernějších technologií, proudových letadel, superpočítačů a inteligentních strojů. Od dob průmyslové revoluce se náš svět rozvíjí nebývalým tempem a všechny předchozí civilizace nechává daleko za sebou. Ale je tomu skutečně tak? Dokumentární seriál Starověké objevy zkoumá udivující vyspělé technologie antického světa a ptá se, proč se všemi těmito úžasnými vynálezy nezapočala průmyslová revoluce již o dva tisíce let dříve. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (1)

Starověké objevy (2003)

Seriál mne dokonale dostal. O mnohých vynálezech jsem neměl ani tušení, a až mi někdo bude říkat, že naši předkové byli nevzdělaní primitivové, můžu ho odkázat na tento seriál. Přišlo mi škoda, že na Archimédovy vynálezy nebylo tolik času jako třeba díl celý věnovaný Herónovi, ale na každý pád seriál jednoduše a jasně, dokonce i pomocí rekonstrukcí, přináší zajímavé informace a pohledy. ---- EDIT: Nové díly série se soustředí na mrtvé a na válečnictví a zbraně, a přijdou mi neskutečně nudné a ukecané. ()