poster

Helloween - High Live (koncert)

Hudební / Dokumentární

Německo, 1996

Režie:

Jeremy Azis

Producenti:

Jeremy Azis
(další profese)
 • Danulinda
  *

  Jen s těžkým srdcem hodnotím dílko kapely, která patřila v 80. letech mezi špičku speed metalu, tak nízko. Jedním z důvodů je velmi znuděný obličej frontmana Weikatha, z něhož má člověk pocit, jako kdyby to (narozdíl od jeho počátků, kdy se tvářil zcela jinak a dle výrazu ho to i bavilo) nyní dělal jen pouze pro peníze z donucení. Měl by si vzít příklad z basáka Grosskopfa, který (nejen) tento koncert nádherně užívá a je to hned o něčem jiném. Avšak hlavním důvodem mého nízkého hodnocení je zpěvák Andy Deris. Dokud zpívá skladby ušité jemu na míru, je to jakžtakž poslouchatelné. Ale jakmile zabrousí do období kolem Keeperů, tak je to doslova katastrofa a je mi téměř do breku, když vidím, respektive slyším, jak hodně je možné zkazit nesmrtelné skvosty Eagle Fly Free, Dr. Stein či Future World z pera velkého skladatele Kaie Hansena. To, co za doby hlasově nenahraditelného Kiskeho velmi vynikalo, je Derisem zcela zkažené. Je to typická ukázka toho, jak druholigový zpěvák není absolutně schopen zazpívat extraligové skladby. Deris ve vyšších polohách místo čistého zpěvu chrčí či ječí, a tak tím zcela zkazí sílu a hodnotu těchto veleskladeb. Na vině není jen samotný Deris, ale především ten, kdo si tohoto (na kapelu kalibru Helloween podprůměrného) zpěváka vybrala. Je třeba, aby na koncertech byly zcela vynechány skladby paradoxně z nejsilnějšího období v kariéře kapely, anebo je tu ještě druhé možnost. Vybrat na místo extraligového Kiskeho jemu někoho podobného, kdo by byl schopen zvládat nejen nižší, ale především i vyšší polohy, které se objevují u většiny skladeb z 80. let. Pokud by pan Weikath náhodou nevěděl, jako že nejspíše neví, koho vzít, tak rada je jednoduchá. Skvělou náhradou by byl český zpěvák Ladislav Křížek, který je schopen Kiskeho party zazpívat taktéž na vysoké úrovni a být tedy jeho plnohodnotnou náhradou, jelikož oproti současnému vokalistovi kapely Derisovi má téměř dvojnásobný hlasový rozsah (zhruba dvě oktávy oproti čtyřem). Pro laika zjednodušeně řečeno, oproti druholigovému Derisovi je Křížek hlasově extraligová třída či úroveň, proto by byl na post zpěváka Helloween mnohem lepším kandidátem, než-li současný vokalista. P. S. Komentář s Křížkem není fór, protože tento vysoce kvalitní univerzální zpěvák pro jakýkoliv typ hudby má srovnatelný rozsah jako Mr. Kiske, přičemž srovnávat tyto dva borce s podrůměrným Mr. Derisem by bylo více, než legrační. Viz Vzdálená od Křížka či Keepers od Kiskeho a viz Keepers od Derise - myslím, že pro hudebně slyšící nemusím dále pokračovat :-))) .(3.1.2010)

 • Wall-E
  *****

  Koncert k mému nejoblíbenějšímu albu,tak nemohu jinak než za pět hvězdiček...Výborná sestava let devadesátých(Andy,Michael,Uli,Roland and Markus),která už dnes není pravda....Helloween i přes četnou změnu členů za dobu své existence se pořád drží na špičce v metalových kruzích.Milník bez kterého si nedovedu představit metalovou scénu...na tomto Live opět dokázali jak pohodovou jsou kapelou a zároveň profesionální hudebníci....100%(26.2.2009)

 • Sancty
  **

  High Live som dopozeral so sebazaprením. Je pravda, že väčšinu skladieb som nepoznal a vlastne ani doteraz nemám extra napočúvané, takže som si show nemohol užiť (zo záznamových médií je to aj tak nemožné), ale problém číslo jedna kotví v spevákovi Andim Derisovi. V dobe vydania Veľkého živáku mi jeho spev ukrutne trhal uši a pochoval poslednú nádej zostať verný kapele, ktorú som mal rád. Na dlhých 9 rokov.(24.8.2012)

 • vitac.
  ****

  Koncert Helloween z dob, kdy mě jejich alba míjela obloukem. Takže znal jsem jen tak polovinu setu a musím uznat, že pro mě neznámé songy byly také dobrý bigboš. Dýně jsou moje srdcovka a tohle DVD pěkně šlape. Na vlastní oči jsem je bohužel viděl až v sestavě bez Uliho a se Saschou, ale i tak jsem za to byl rád. P. S. Komentář "s Láďou Křížkem" je dobrý fór, výšky si dával Láďa živě o oktávu níž už víc než před deseti lety;)(3.1.2010)

 • Andersis
  *****

  Němečtí speed metalový frajeři na vrcholu svých sil. Koncert High Live patří k velmi barevným a spíše temnějšímu koncertu k propagaci alba Time of the oath věnované bubeníkovy který zemřel. Andi Deris má velmi príjemny hlas a dělá si s ním co chce. Dokáže vyzvednou do neuvěřitelných výšek i do hloubek. Uli Kusch si s bubnama rozumí velmi dobře, kytarista Rolad Grapow je vinikající hráč na kytaru a má taky obrovský rozsah, druhý kitarysta Michel Weikath má opět 60% konceru cigaretu v puse no a samozřejmě basák Marcus Groskopf...... no coment. Celému albu vévodí skladba BEFORE THE WAR ve které je perfektní solo na kytaru. Samozřejmě, že koncert SAN PAULO převálcuje HIGH LIVe levou zadní.(17.1.2009)

 • - V roce 1996 Helloween natočili album „Time of the Oath“ věnované zesnulému bubeníkovi Ingu Schwichtenbergovi, následně vyjeli na turné s názvem High Live. (Andersis)

 • - Toto je druhé album natočené ze zpěvákem Andi Derisem. (Andersis)

 • - Záběry, které jsou k vidění v titulcích, byly původně určeny jako bonusové. (Andersis)