Horúce nedeľné kreslo pre politikov a známe osobnosti. (oficiální text distributora)

R4D0

Podobná relácia ktorá beží na STV je suchá a kazí to dementný moderátor o to dementnejší politici,ale nech je už ako chce rád sa pozriem ako sa dvaja dementi vadia kto viac okradol štát o peniaze a primeraná moderátorka tak som sa rozhodol pre tu jednu hviezdičku. ()

helrohir

Ak sa niekto zaujíma o slovenskú politickú scénu, môže mu takýto druh programu niečo dať. Inak radšej nepozerať... ()

Etherium

Na telo, na cecky, ja som to pozerával len preto, že som sa tešil, keď sa tam pohašteria, a to bolo málo kedy, ale aj zas dobré bolo takto sa ich pýtať tých politikov, akože nie je to zlá relácia... ()

KukulienkaHO

"Na telo" so Z. Švajdovou-Puškárovou som nepozeral, takže hodnotím iba inovované, momentálne vysielané "Na telo" s M. Kovačičom. Dá sa to porovnať s "O 5 minút 12", ktoré vysiela RTVS. Diskusná relácia Slovenskej televízie je... jednoducho nudná. Zvyčajne tam bývajú 3, 4 politici (čo viem, tak vždy iba politici), ktorí komentujú, vysvetľujú a hodnotia určité témy. Máme tam zvyčajne jak koaličných, tak aj opozičných. Témy sa prevažne týkajú nových zákonov, vládnych plánov, nariadený, "balíčkov", ale aj káuz. Čiže skrátka všetkého, čo by mali ľudia vedieť a v čom by mali mať prehľad. A to je fajn. Lenže bežný jednoduchý občan sa v tom stráca, lebo tam všetci hovoria príliš odborne, ale aj "odborne". Dochádza tam navyše častokrát k hádkam (lepšie povedané ku škriepkam), ktoré sú niekedy zábavné, ale niekedy je to až moc. Toto by mal usmerňovať moderátor, on by mal udávať tempo, mierniť politikov. No lenže skoro nikdy sa z toho nič nedeje. Politici si tam robia, čo chcú, skáču si do reči, nenechajú druhého hovoriť... Čiže to vyzerá tak, ako keby tam niekto moderujúci ani nebol. A to takto bolo furt, jedno kto to práve moderoval. Zase sú ale objektívni. Chýbajú tomu nejaké pikantnejšie témy (tým nemyslím bulvár, ale predpolitický život politikov, vnútorný pohľad do strán, atmosféra v koalícii atď.) Ako celkovo to pôsobí hrozne staromódne, dlhé roky, čo sa to vysiela neprišli žiadne inovácie. Aspoň im teraz zmodernizovali štúdio. A zrejme najväčší problém je to, že tam mávajú často obyčajných poslancov, ktorých málokto pozná. Teraz k "Na telo": Bývajú tu zvyčajne 2 politici (všetkým ľuďom dobre známy), ale ak je v danej dobe vysoko v popredí iná téma, tak si vzhľadom na ňu pozvú aj hostí. Čo je veľmi dobré. Témy sa rovnako, ako aj u vyššie spomínaného "O 5 minút 12" týkajú nových zákonov, plánov vlády, káuz atď., avšak aj tých vyššie spomínaných pikantnejších tém. Tie divákovi prinášajú trošku "osvieženia". Hostia hovoria veľmi stručne, presne a jednoducho. Ak sa náhodou začnú motať alebo komplikovane rečnia, zastaví ich moderátor a pripomenie im, že majú hovoriť tak, aby z toho nemali ľudia guláš. Ak náhodou príde k slovnej roztržke a už je to príliš ukričané, tak ich jednoducho stopne. Ak sú príliš urozprávaní, tak ich tiež nekompromisne stopne a nechá hovoriť druhého. Čiže Kovačič to zvláda fakt skvele. Je objektívny a nenechá si skákať po hlave. Politici majú dovolené používať vizuálne pomôcky, aby priblížili diváka bližšie k téme. Diváci môžu v priebehu relácie poslať otázky na politikov aj označiť, kto ich presvedčil viac. Od tohto roku (tuším) si dávajú objednať zakaždým u Focusu exkluzívny prieskum na rôzne zameranie, ten tiež veľmi dodáva relácii na zaujímavosti. Takže zhrniem to takto: Moderné, trefné, objektívne a zaujímavé. ()

Peenugirl

Slabota, neskutočne krátke a hlavne, nikdy sa nedozviem nič nové a prevratné. Politici hovoria celý čas to isté len vždy inými slovami : "To nie my..." "Počas vášho obdobia sa pokazilo..." "Nemáte pravdu..." "My nič..." Toto keď počujem, mozog mi prikazuje vypnúť telku. Publicistika by mala obohacovať poznatky ľudí novými poznatkami. V tejto publicistickej relácii sa to nedeje. Väčšinou sa nič nové nedozvedám len skáču z témy na tému práve vtedy keď by sme sa dozvedeli niečo. 30% ()

Kevi1

Priznávam sa, že Na telo s Puškárovou mi chýba. O 5 minút 12 som nikdy nemala rada už len s princípu, že to beží na štátnom programe, ale ono sa to fakt proste nedá pozerať. Väčšinou je to hodina nudy, kde si tí politici len tľapú po pleci alá "však ja viem, že ty za to nemôžeš (príklad Žitňanská-Kaliňák). Moderátor to totálne nezvláda a prisahám, že občas sa mi pri tom podarí zaspať. 25 minút, čo bežalo Na telo je síce relatívne dosť málo, ale skúste si Fica počúvať hodinu, keď ten chlap nepustí nikoho k slovu a prídete na to, že aj tá necelá pol hodina je sakra dlhý čas. Nemôžem si pomôcť, Makríza to robila skutočne dobre, po prvé k Puškárovej si nedolili to, čo si dovolia k moderátorom na Jednotke (preto, že je žena ?) a po druhé, napriek tomu, že skákali z témy do témy, aspoň to nebolo nudné. Chápem, že do istej miery to je aj problém dnešnej situácie (pravica je totálne mimo, Ficovci si v podstate debatujú sami), ale proste to v štátnej telke nemá žiadnu úroveň. ()

Zeduke

Puškárovej Na telo objektívne hodnotiť nemôžem - registroval som to, no nie dostatočne. Pod vedením Michala Kovačiča sa z toho ale stala fraška, ktorá len občas pripomína diskusnú reláciu a nie platformu, na prezentáciu názorov moderátora a spol. ()