Kuntilanak beranak

všechny plakáty

ricci.s

Skupinka filmárov sa rozhodne nakrútiť dokument o nezvestnej tanečnici, ktorá podľa povier straší v jednom malom mestečku. Samozrejme doplatia na svoju zvedavosť. Je to čiastočne "found footage" horor, ktorý sa rozbieha dosť pomaly - podobne ako napr. Deserted House. Čakajú nás nejaké rozhovory z dedinčanmi, ktorí majú strach a našich hrdinov odháňajú, a pokračuje to poriadnou hystériou v starej tmavej budove. Ducha síce väčšinou veľmi zreteľne neuvidíme, ale ľakačiek je pomerne dosť. Aj herci hrajú presvedčivo, vrieskajú, plačú, blúdia, pobehujú po chodbách... a miznú. Je to v pohode. ()

Campbell

Rozhodně jeden z nejlepších Indonejských hororů o legendě Kuntilanak. Jen škoda že jak bývá zvykem ke konci se všechno tak nějak sere. Ale tenhle polo found footage film mi sednul slušně. Parta filmařů se vydaj do baráku natáčet dokument, tam najdou kameru tu si pustěj a pak se to všechno začne dít. Já mám u těhlech indonéských hororů problém že at se snažej sebevíc nebojím se u nich. Ale na druhou stranu jsem u tohohle měl výjmečně husinu. Ale že bych se intenzivně bál? To se říct nedá. Co mě celkem štvalo byly ty herci, hlavně na začátku mi přišly neuvěřitelně otravní. A to nemluvím o těch neuvěřitelně přehrávajících občanů toho města. Ale bavil jsem se slušně a docela mě to i překvapilo. ()