Lampa

(pořad)
  • Slovensko Pod lampou

Neformálna diskusia Štefana Hríba o slobode, Bohu, vesmíre a živote s otvoreným koncom. Osobnosť moderátora, ktorého diváci už poznajú z televíznych obrazoviek, je zárukou, že večerné diskusie budú zaujímavé a ich témy často aj kontroverzné. Hostia Štefana Hríba prinesú vždy nové pohľady na veci všedné i nevšedné, na spoločenské udalosti a problémy, s ktorými sa deň čo deň stretáme. (oficiální text distributora)

corona

Mne zostal v pamäti najmä diel s mojím obľúbeným RNDr. Kapišinským, keď hodinu pred "Lampou" musel čeliť silnej dvojke Ivo "Ištar" Benda a UFO Karlík, v nezabudnuteľnej časti dnes už skoro zabudnutej relácií "Pre a proti". Ale aj iné debaty o Bohu, hmote, filozofii,slovenskej hudbe a športe a i. boli fajn. ()

ripo

Niektoré vydania, hlavne na tému Vznik vesmíru, Boh a Vesmír, alebo z oblasti fyziky alebo iných prírodných vied, tak tým by som dal aj 10 hviezdičiek z piatich .... Štefan Hríb ponecháva takmer voľné pole diskutujúcim a aj minutáž mi niekedy nestačila na to, aby som bol úplne spokojný, V niektorých prípadoch sa mi ani nechcelo vypínať TV o 1,30 v noci ... Témy doslovali dokázali prikovať diváka ku stoličke. Výborný výber netradičných spevákov a vynikajúca kamera, nad ktorou som slintal ešte z čias vysielania na Dvojke. Po nástupe ficoidných menežérov reláciu zrušili a Hríb sa pripojil ku konkurenčnej Joj plus a aj vďaka tomu je to jeden z mála programov, ktorý sa dá na tejto stanici sledovať ... ()

Shredo

Skupinka inteligentných ľudí vedie inteligentné debaty o veciach zložitých, zaujímavých, nejasných, poučných. Na chuť si príde tomu každý človek, čo nemá v hlave nasrané a do určitej miery aj ako laik je schopný rozumieť počutému. Ficovoličom sa nepáči zaujatosť Hríba a svojím spôsobom akoby stráca nestrannosť, čo sa týka politiky. Nuž v politike zachovať si nestrannosť je nemožné, dovolím si tvrdiť aj že moderátori, politológovia chodia voliť z nejakého presvedčenia, či máme právo im právo voliť odoprieť? Čo sa týka politických diskusií, vo veľa veciach súhlasím, ale netvárme sa ani, že pravica je o niečo lepšia. ()

Marius

Za diely mimo politiky *****, za diel v ktorom Vitkovič brutálne rozbil Oravcove neoliberálne koncepty aj šiestu ale v momente keď ten paranoidný pseudointelektuálny konzervatívny polofašista čo vidí komunistu za každým bučkom (áno myslím, Stevena Mushrooma) pozve zásadne len "to pravé" spektrum slovenskej politiky a "tie pravé" think thanky na témy kde sa všetci zhodnú, že za všetko môže ľavica s Ficom (ktorý nie je ľavičiar ani náhodou) tak za tie by som mu zobral aj tie hviezdičky čo mu dávam. Skrátka, je to zmrd, ale apolitické diskusie vedie bravúrne. 5/10 ()

Z0oMb3E

Relácia, ktorá pribije diváka pred obrazovku. Relácia v ktorej sa preberajú témy (okrem politických) pri ktorých je stopáž 2 hodiny málo. Relácia v ktorej moderátor viac menej nadhodí tému a pri minimálnych zásahoch dokážu hostia divákovi poskytnúť také zaujímavosti z vied, pavied, životného štýlu a náboženstva, že im dokáže pochopiť aj bežný človek. Ba čo viac bežný človek je nimi unesený. Pamätám si reláciu ešte z čias STV2, kde mala myslím dvojnásobok času a aj vtedy som sa nemohol odtrhnúť viac menej ani na záchod, aby som o niečo neprišiel. Prezieravo na tento účel sú do relácie vsunuté aj hudobné vsuvky. Hviezda dole za pre mňa absolútne nezaujímavé politické témy. ()

• Diskusná relácia Lampa získala v roku 2006 Novinársku cenu v kategórii cena Otvorenej spoločnosti. Za novátorský prístup autorského kolektívu pri vytvorení jedinečného profesionálneho formátu vo vysielaní verejnoprávnej televízie, ktorý dlhodobo prispieval k formovaniu spoločenskej diskusie. Rada súťaže a odborná porota ocenili dlhodobo nadštandardné spracovanie relácie po stránke obsahovej, dramaturgickej, ako aj skvelé využitie televíznych výrazových prostriedkov. Cena bola udelená s osobitným prihliadnutím na relácie s názvom Ľudia ako my a Život na hrane. (Kuzlo)
  • Diskusná relácia Lampa získala v roku 2009 Novinársku cenu v kategórii Najlepší rozhovor, beseda, diskusia v elektronických médiách. Za vytvorenie priestoru pre otvorenú diskusiu nielen o aktuálnych politických témach a jeho originálne napĺňanie, výrazne odlišné (témami aj spôsobom moderovania) od ostatných diskusných relácií na slovenskom televíznom trhu. (Kuzlo)
  • Diskusia s názvom Einstein – teória relativity získala v roku 2005 Novinársku cenu v kategórii Najlepší rozhovor, beseda, diskusia v elektronických médiách. A to za odvahu nastoliť tému, ktorej bežný divák nerozumie a za jej spracovanie, ktorým udržala diváka v napätí a vyvolala v ňom snahu téme porozumieť. (cure)