poster

Neurosis: A Sun That Never Sets

Hudební / Experimentální

USA, 2002, 69 min

 • Daxus
  *****

  Audiovizuální lahůdka planety Neurosis. Račte vstoupit a ztratit se.(23.11.2011)

 • klima777
  *****

  Duše a krev. Život a smrt. Kořeny. Tušení počátku. SÍLA. Čistá a nezkalená.(10.8.2010)

 • killingminds
  *****

  Neurosis jsou pro mě nejlepší kapela všech dob. Tenhle projekt k jejich hudebnímu ztvárnění temných krajin duše přidává ještě výbornou vizuální stránku, která je stejně experimentální a atmosferická jako jejich zvuk.(26.9.2011)

 • jojinecko
  ****

  Soundtrack ku koncu sveta s psychedelickou vizualizáciou, ktorá ide ruka v ruke s hudbou. Škoda, že v diskografii Neurosis preferujem skôr iné albumy...pozrieť si tak napr. vizuálizáciu k poslednému Found Honor in Decay - to by bola aká lahôdka...(16.11.2012)

 • bohhous22
  *****

  Audiovizuální poklad k desce A Sun That Never Sets z roku 2001 je skutečná rarita.Klipy na sebe krásně navazují,tím pádem i album nabíra nových rozměrů.Nejradši mám The Tide,From The Hill a Stones From The Sky,ale jako celek je to nenahraditelné.I když mě Neurosis neoslovili téměř deset let žádnou novinkou(The Eye of Every Storm je zkrátka vrchol jejich tvorby),stále jsou hluboko v srdci mém,i mých přátel.Zkrátka doslova a do písmene Sun That Never Sets!(30.1.2016)

 • - Neurosis vznikli v Oaklandu v roce 1985 jako hardcore-punková kapela Violent Coercion. "Pain of Mind", první řadová deska, vyšla v roce 1987 už pod hlavičkou Neurosis. Postupem času kapela prošla žánrovou změnou, když smísila původní kořeny s doom metalem, ambientem a psychedelickým industriálem.Tímto experimentálním počínáním získali Neurosis svůj specifický styl i zvuk. Každé album je rozeznatelné např. zejména díky naturalistickému nazvučení bicích. Kapela je dodnes aktivní a na kontě má 14 alb včetně živáků. Členové kapely založili vlastní label Neurot Recordings. (bohhous22)

 • - Video film A Sun That never Sets je audiovizuální projekt ke stejnojmenému albu kapely z roku 2001. Pořadí skladeb ve filmu je stejné jako na albu. (bohhous22)