Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Hrnčíři (S01E26)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1985, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Všetok riad je veľmi špinavý a preto ho treba umyť. Lenže nedopatrením sa Patovi podarí rozbiť ho a bez riadu sa fungovať nedá a tak Pat príde s myšlienkou vlastnoručne si ho z hliny vyrobiť. Obaja protagonisti sa tak stanú na chvíľu hrnčiarmi. (pravo)

BlackMount

Pat a Mat myjí nádobí netradičním, ale velmi efektivním způsobem. Pak přijde chvilka nepozornosti a z umytého servisu rázem zůstanou jen čisté střepy. Pokud se chtějí ještě někdy civilizovaně najíst, musí si novou keramiku vyrobit. Zkoušejí to od nejjednodušších postupů až po důmyslně mechanizované metody. Jeden z vrcholů seriálu - vtipné nápady a perfektní řešení u něhož mohou poslouchat svou oblíbenou hudbu. ()

hlína

MerlinPolcic

Príde mi zvláštne, že túto epizódu Irán neupravoval, pretože Pat & Mat z hliny vymodelovali niečo, čo sa až podozrivo podobalo na penis. A navyše Matovi poriadnu pleskol, čo by bolo skôr charakteristické pre nejakú porno herečku xDDD. (Irán si totiž potrpí na veci, kde sa zobrazujú pohlavné orgány a pod. Preto napr. v https://www.csfd.cz/film/162848-pat-a-mat-pracka rozmazali sochu nahej ženy.) 100%/ ()