Nová vesmírná odyssea

• Japonsko TO
všechny plakáty

Velkolepý vědecko-fantastický akční příběh o nadějích lidstva v nekonečném vesmíru. Tvůrce Vexille 2077, nám předkládá opět nablýskaný příběh plný futuristických zážitků. Děj se odehrává v blízké budoucnosti. Díky dramatickému vědeckému pokroku, se stalo využití "hyper space" tj. pohonu, dosahujícího rychlosti světla, každodenní rutinou, a umožnilo lidské rase prozkoumat hvězdy ve vzdálených galaxiích. Muži a ženy se vydávají zkoumat neprobádané galaxie při hledání nové utopie, ale stejně jako doma, musí i ve vesmíru čelit strašným nebezpečím, jako je terorismus, nebo konflikty mezi znepřátelenými zeměmi. (oficiální text distributora)

spawnxp

Musím říct, že jsem trochu v rozpacích - animátorská exhibice (byť dost naleštěná) par exellence (OXYBOTU, Hirokazu Miyazaki jako CG Supervizor, kooperace HP a AUTODesk), atmosférická "vesmírná" muzika (Tetsuaya Takahashi) - to bylo to hodně dobrý. Ale "psychologie" postav? Srandovní. Scénář? Tristní - první příběh (Elliptical Orbit) měl alespoň nějakou pointou ale druhej (Symbiotic Planet) to je jen rozbředlý eko-gaia pacifistický bratrství. Nechybí žádný japan klišé - evropský citace (Kosmická loď "Bludný Holanďan", poletující kreaturka která vypadá jako nafouklej balón se jmenuje Picard etc), atomovej útok euro-asijský federace na "vědeckou" stanici (je kupodivu vybavená antiraketama) americko-evropský unie, hlavní hrdinky vypadaj na 15 a pořád vzdychaj, velká filosofie v podání seniláka z "antikonfliktního týmu" UN ("Kolonizovali jsme tu planetu my nebo ona kolonizovala nás?") etc. No dobrá, konec šťourání, tak jako tak je to konečně koukatelná hard scifi anime, škoda že nemůžu dát 5 ()

svist10

Tupé. Chování některých postav přímo bilo do hlavy svou nelogičností, například vesmírná přestřelka. Výtvarné ztvárnění a stylizace mi ale sedla už u Vexille, za to je první hvězda, ta druhá je poměrně nečekaná pointa prvního příběhu. Ten byl ostatně lepší, už jen proto, že byl o něčem. Roztáhnout na plnou délku a mohla vzniknout vesmírná Smrtonosná past. ()

Jrk

Celkem pekna animace. Dva pribehy. Prvni standartni s teroristami, druhy o pouceni lidi ze valka neni reseni. Druhy pribeh prijemna manga. Co na tom velmi zaostava je animace lidi. Ale na kresleny / animovany film to bylo pekne a da se na to koukat. ()