Human, All Too Human

Velká Británie, 1999, 3x60 min

Režie:

Simon Chu

Haydn Gwynne

Dokument BBC o troch velikánoch filozofie (existencializmu) - Friedrich Nietzsche, Martin Heidegger a Jean-Paul Sartre.
Séria prechádza ich životmi a myšlienkovými pochodmi. Od Nietzscheho vôli k moci, cez Heideggerove Bytie a Čas až po Sartrove znovuzrodenie Francúzskeho sna. (jaroslavovic)

End3R

Třikrát hurá!!! Už jen z toho důvodu, že se někdo konečně odvážil natočit dokuement o filozofii. I člověk postižený leprou, jehož několikrát navštívila japonská Yakuza by dokázat na svých prstech vyčíslit počet dokumentů, které se o něco takového pokusily. BBC to udělala chytře - vybrala známé filozofy, kteří navíc měli nějakým způsobem zajímavé nejen myšlenky, ale i život, a jejichž odkaz je aktuální i v současné době. Proto doporučuji i těm, kteří se zas tak o filozofii nezajímají. Viz. díl o Heideggerovi, ve kterém je akcent kladen hlavně na jeho spojení s nacismem - a tudíž by klidně mohl být jedním z dílů dokumentu 'Hitlerovi muži'. Nietzsche je fascinující sám o sobě. A Sartre...kdo nezná Sartra, nezná svobodu. Aneb 'peklo jsou ti druzí' :) Tedy třikrát hurá - za každého filozofa zvláště ()

• Séria je pomenovaná po Nietzscheho knihe Human, All Too Human: A Book for Free Spirits z roku 1878. (jaroslavovic)