Tady

Braden King

Braden King, Dani Valent

Lol Crawley
  • Malarkey

Podle příběhu jsem očekával zajímavý příběh a nádherné záběry z Arménie. Nádherných záběrů jsem se dočkal, života Arménie jsem se také dočkal, ale do toho režisér přibalil ještě pár uměleckých záběrů, filozofických otázek a bůhví čeho ještě. No a právě na to jsem v takovém filmu zrovna náladu neměl a kolikrát se stalo, že jsem u kdejaké minimalistické scény okamžitě na pár sekund upad do kómatu.(7.8.2012)

Osobně se mi ve filmu líbí hlavně ty snové sekvence... to ostatní už tu bylo... jinde a v jiných obdobách... film mi svým způsobem připomíná trochu tahák na Arménii... je vidět, že samotné autory ta země dost dostala... z vlastní zkušenosti mohu říct, že jim rozumím... díky nim jsem se tam v myšlenkách mohla opět vydat... :-)(13.6.2013)

• Caym

Potkali se zeměměřič a fotografka v rozvleklém dvouhodinovém rádoby poetickém příběhu zaplácaném velkohubými moudry řečenými na pozadí problikávajících epileptických obrázků. Primitivně vystavěný příběh s třemi scénami, které člověka vytrhnou z letargie (auto sjede z cesty kvůli ovcím - wow - hádka u opraveného auta - zeměměřič se konečně nasere a skopne svůj zeměměřičský stroj ze stolu) je zakončen pěti falešnými konci (asi aby člověk ještě víc trpěl) a hlavně je přeplácaný tou "úžasnou" arménskou krajinou. Do Arménie se nechystám. Falešné konce nesnáším.(6.7.2011)

Zašroubovat mraky do sklenic jako zavařeninu, vyšívat mapy do tlustých přikrývek...  I přes lehounké mravenčení vyvolané snovou poetikou a prostorné filozofické úvahy nad pravdou a přáním dojít na konec světa, zůstalo téma převážně oddychového snímku nevyčerpáno. Však jak se praví v úvodu, příběh ještě spí.(5.7.2011)

Minimalistické, ale plné intenzivních a neuvěřitelně pravdivých detailů o soužití v téhle konkrétní konstalaci (cizinec, cizinka, cizí země a potřeba s někým být). Film, který je rozhodně víc o osobním prožitku než o nějakých "objektivních filmařských kvalitách", přestože kamera je dechberoucí a arménské hory a údolí se jen tak neokoukají. To hlavní ale leží v nevyřčených mezerách mezi všemi těmi obrazy, kde se dva snaží najít sami sebe a zároveň i toho druhého. Přes pomalejší tempo v úvodu silná pocitová pecka.(10.7.2011)

• - Jedná se o první americký film natočený v Arménii. (Terva)