9:06

Slovinsko / Německo, 2009, 71 min

Igor Šterk

Simon Tansek

Christoph Thoke

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce (9:06 / 9:06 / 9:06) - Asi jsem úplně nepochopil co tímto chtěl autor říci... - 8. 7. 2010 - kino Lázně III - Karlovy Vary - 50%(14.7.2011)

Já jsem spokojen, možná o kousek víc než spokojen. Ač klasické schéma, práce je odvedna velmi slušně a já ze sálu odcházel s tím, pro co jsem si přišel.(12.7.2010)

• jefff

Thriller, který si hraje na něco, co ve skutečnosti není - mysteriózno a tajemno je v tomto případě nezajímavé, nicneříkající a nebudilo ve mě sebemenší vzrušení. Před schlédnutím jsem očekával buď solidní psychothriller nebo slátaninu nevýdaných rozměrů. Nakonec však ani jedna možnost nebyla ta správná. Den po zkouknutí už popravdě nevím o čem to vlastně bylo, ale v sále byly chvíle, kdy jsem celkem přemýšlel co chce režisér říci. To že mě donutil autor nad tématem přemýšlet, mě přimělo přidat hvězdu, ale jinak je to děs běs.(9.7.2010)

• WANDRWALL

Igore Igore. Ukaž mi člověka, detektiva, co by se tak moc zabýval druhým člověkem. Kýč.(27.10.2010)

50% Sledovat proměnu hlavní postavy by bylo vskutku zajímavější, kdyby k ní byl nějaký jasný důvod. Na konci filmu jsem považoval za positivum krátkou stopáž (jak už to na festivalech bývá), ale s odstupem času si myslím, že jsou postavy a jejich příběh příliš málo vykresleny na to, aby film diváka vtáhnul do děje. 45. KVIFF(11.7.2010)

• - O tom, kdo bude obsazen do hlavní role, rozhodoval režisér při psaní scénáře. (Devitka)

• - Režisér byl při práci na filmu velmi ovlivněn svým oblíbeným tvůrcem Polanskim a jeho Nájemníkem. (Devitka)

• - Sebevražda skokem z mostu je ve Slovinsku jednou z pěti nejčastějších příčin smrti. (Devitka)