foto

Labina Mitevska

  • nar. 21.9.1975 (44 let)
    Skopje, Makedonie, Jugoslávie

Biografie

Labina pochází z umělecké rodiny. Její divadelní kariéra započala již v brzkém věku. Vystudovala fakultu Umění a Archeologie na Universitě Svatého Cyrila a Metoděje ve Skopje a díky stipendiu studovala i na European Film College v Dánsku. Na arizonské universitě v Tucsonu studovala Historii umění.

V roce 1994 dostala roli makedonsko-albánské dívky Zamiry ve filmu, nominovaném na Oscara PŘED DEŠTĚM. Rok nato se objevila v divadelním představení TUKU TAKA POD OBLAKA. V roce 1996 si Labina zahrála vedlejší roli ve WELCOME TO SARAJEVO, režírovaném Michaelem Winterbottomem, který ji obsadil do jeho dalšího filmu I WANT YOU, kde hrála po boku Rachel Weisz a Alessandra Nivoly.

V roce 2000 ztvárnila jednu z hlavních rolí v českém snímku SAMOTÁŘI. Její další počin byl ve VETĚ, režířovaném její sestrou Teonou Mitevskou.

Labina mluví makedonsky, česky, anglicky a německy. V roce 1998 byla Evropskou filmovou akademií, jmenována ´Hvězdou zítřka´. Podle makedonského časopisu pro ženy byla "Ženou roku" pro rok 2003 .

Půvabné Štístko "MegSimpson" Lásková

Producentská filmografie

Host

TV pořady

2008 Evropské filmové ceny 2008 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(26)