Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi

Recenze (2 248)

plakát

Četník a mimozemšťané (1979)

Je to taková ptákovina s pár dobrými momenty, jinak už jde o slabší vyluhovanou verzi předchozích skvělých dílů.

Hlasy mrtvých (2023)

Spíš zklamání. Zklamání z ne moc dobrého scénáře a divného chování postav. Je to bez pořádného finále a člověk se tu lekne dvakrát a jednou ho zamrazí. Na čiskokrevný horor málo. Celé je to hrozně vyluhované a nedotažené. Škoda.

Sucho (2024)

Bohdan Sláma je technicky precizní režisér. Diviš Marek má zase neuvěřitelné oko na to, aby scény vypadaly poutavě a zároveň "něco říkaly". Sucho je skvělý film. Dlouho, opravdu dlouho jsem nebyl po českém filmu tak vyřízený. Ano, látka to není atraktivní, a kdo chce jít do kina si odpočinout, tak Sucho není správný adept. Sledujeme tu sestavu postav, která něco řeší v sobě i vně sebe a většinou se všechno docela podělá. Za postavy trpíte a bolí vás to, neboť nejde o nesympatické osoby, ale reálně černobílé charaktery s dobrý i špatným viděním světa. Kromě asi tří scén (z toho dvou finálových) vedl Sláma svůj film výtečně a srozumitelně. Ve finále sklouzl bohužel k lehké zkratkovitosti zejména u jedné z postav. A úplně se mu také nepovedlo vybalancovat oba pohledy, které film nabízí a jedné straně zkrátka nadržuje, což filmu lehce škodí. Ale jako jednoduchá prezentace toho, co představuje současný třídní boj ohledně Green Deal, zemědělského přístupu, dotací atd. je Sucho docela obstojná látka.

Lichožrouti (2016)

Říká se, že snaha se cení, ale tady nevím nevím. Mě ta animace zase tak neurážela, byť úplná prestiž to nebyla. První půlka nudná, rozvleklá, bez dramaturgie. Druhá je lepší, svižnější ale scénář je pofidérní.

Karlos (2024)

Vlastně moc nevím, co o dokumentu napsat. Myslím, že se tvůrcům povedlo ukázat Vémolu takového, jak asi všichni čekali. Ale těch skutečně hloubkovějších pohledů pod tu bijeckou/celebritní krustu se povedlo asi dvakrát za celou dobu stopáže a to není nic moc. Většinou tak jde o záběry, které by mohli být reklamou na Vémolu, nikoliv jeho kritikou či sondou do duše. Škoda. Je to dost i o protagonistovi, který je jaký je. Navíc je bez konce. Chápu, že se jedná zčásti o reklamu na poslední fight, ale dokument by to byl jistě ucelenější i s ním, než stopkou rok před koncem kariéry.

plakát

Sedm schodů k moci - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Není to skvělý, ale je to dobrý seriál s docela fajn charakterovou genezí, byť herecky Podzimková bohužel nijak zvlášť neexceluje.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Herecky velice dobře obsazená a zvládnutá romantická oslava ženská emancipace. Moc fajn.

Past (1997)

Takový skvělý krimi/thriller, který srazila absence pointy. I tak jde o začátku do konce o napínavý, dobře natočený a zahraný film ze staré školy. Výborné herecké obsazení je jen třešničkou. A výtečné lokace zasněžených hor.

plakát

Metoda Markovič: Hojer - Ženská oběť (2024) (epizoda)

Ještě o fous lepší, než první díl. Mrzí mě akorát absence propracovanějších policejních postupů, ale zase je tu místo toho hloubější sonda do psychologie postav.