Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 030)

Thor: Ragnarok (2017)

Jedna z nejlepších marvelovek. Svižná, vtipná, dobrý příběh i velkolepá space opera. Bavilo mě i složení postav s Lokim a Hulkem. Tohle se povedlo.

Arthur: Prokletí (2022)

IMDb i trailer naznačoval, že nepůjde o žádný velký hororový zážitek. Přesto jsem chtěl podpořit evropský horor a do kina se vydat. Bylo to opravdu hodně špatné. Luc Besson přichystal zvláštní scénář bez nosného nápadu a do hlavní role obsadil svou dcerku Thalii. Ta byla z celého osazenstva asi nejzajímavější. Zbytek (ne)herců byl vyloženě divácky stresující. Herci byli skutečně strašní a jejich chování a pohyb před kamerou byl zoufalý. Celková pointa filmu vysvětlená v krátké závěrečné řeči policisty je vyložený gól a divák musí jen zírat, co že to slavný Besson napsal. A hlavně proč. Režie má některé dobré chvilky, ale vesměs nemá co nabídnout. Celé dílo postrádá logiku - tedy já ji až do konce filmu nenašel. Jak tohle mohlo jít do kin nechápu. Ale byl to unikátní zážitek. Na podobné "horory" člověk už moc nenarazí, zvlášť ne v kině. A strašidelné to je zhruba stejně jako samotný zdroj inspirace Arthur a Minimojové.

plakát

Proroctví z temnot (2002)

Velice silný atmosférický thriller s charismatickým Gerem, ale trochu slabším scénářem.

Men (2022)

Vizuálně velice dobře zpracovaný horor, který není o příběhu ani o strašení. Je o plíživé atmosféře a určitém podprahovém napětí. Finále je silný bizár a sám tápu, zda jsem alespoň z části pochopil Garlandovi vize. Bohužel to vypadá, že s jeho pojetím filmařiny úplně nesouzním.

Gasoline Alley (2022)

Gasoline Alley je slabý film s naprosto tragickým Willisem. Dosud jsem se jeho novým filmům vyhýbal, ale tohle jsem nečekal. On tu neřekne vlastně nic. Jeho repliky mají většinou kolem jednoho, dvou slov. Mimika nula a opravdu jen pár rychlejších pohybů. Hrůza. Táhne to Luke Wilson, který se snaží a docela mu to jde. Devon Sawa byl pro mě docela příjemným překvapením, i když víc než na béčko to nebylo. Případ mohl být i zajímavý, kdyby se tak kurňa alespoň něco dělo a netáhlo se to jak sípající krtek.

plakát

Očista: Volební rok (2016)

Volební rok je natočen stylově, má to docela atmosféru a celé je to nepříjemně uvěřitelné. Scénář mohl nabídnout víc, hlavně zapamatovatelnější scény, které téma nabízí bez omezení. Ale i tak je to solidní horor.

Candyman (1992)

Kultovnost tohoto snímku moc nechápu. Nemá to moc dobré hororové scény a první část je vyloženě nudná. Chybí mi hutnější atmosféra i více hudebního podkladu. Ale v zásadě se mi líbí příběh a kulisy, které jsou hororově neotřelé.

plakát

Castlevania - Kouzelná láhev (2017) (epizoda)

Plnokrevný nástup s výbornou hudbou, atmosférou a jednoduchým, ale efektním příběhem.

Paříži, miluji Tě (2006)

Na to jaká režisérská esa se tu vyskytly, je to hodně průměrné a nevyrovnané. Chyběl mi nějaká supervize, která by alespoň nějak povídky zaštítila. Jsou stylově různorodé, což by ještě nevadilo, ale většina o Paříži vůbec nic neříká. Oproti New Yorské variaci mi chyběly silné příběhy a ikonické scény. Nelíbilo se mi to.

Černý telefon (2021)

Dobře natočený thriller, který má náboj, atmosféru a skvělého Hawkea v hlavní roli. Bohužel je ho tam docela málo. Horor je to spíš okrajově a ten funguje jen místy. Jako temný thriller je Černý telefon skvělým filmem.