Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (1 855)

Dark Waters (2019)

Řemeslně fakt dobře natočený film o stále čerstvém případu nadnárodní společnosti. Koukat se na tu bezmoc je síla a podobné osobnosti, které jsou schopny bojovat s větrnými mlýny i přes nepřízeň osudu mají v mých očích nekonečný obdiv. Ruffalo navíc jako obvykle autentický a skvělý.

Mortal Kombat (2021)

Na jednu stranu pitomost na entou, ale na straně druhé ultimátně jednoduchá zábava. Finální souboj exkluzivní a zcela naplňující. Po stránce příběhové slabota, ale to zrovna není páteř tohoto univerza. Některé souboje mohli být nápaditější (Goro), některé byly zase velmi vydařené (Subzero). Těším se na dvojku.

Vzmuž se (2015)

Docela originální, nicméně za mě silně nevtipná a nesympatická romkom. A Lake Bell mi vůbec neseděla.

Skleněný pokoj (2019)

Pár zajímavých momentů to má, ale režijně je to naprosté selhání. Ševčík to prostě řemeslně nedal. Plejáda skvělých herců nemá co hrát a tak se potácí pěknými interiéry vily s prázdnými dialogy. Velká škoda.

Casablanca (1942)

Velký příběh, velký film. Přesto jsem čekal něco jiného - možná víc atmosférického, víc třaskavého. Casablanca je spíš laskavá, milá.

K2 vlastní cestou (2020)

Kromě pěkných záběrů na K2 zoufale nepovedené. Střípky ze života Kláry nezajímavé, bez kontextu, spíš nahodilé než filmařsky nějak rafinované. Sama protagonistka sice zajímavá a pro kameru psychologicky atraktivní, ale spíš nesympatická. Jako celek to Počtová zvládla tak za tři mínus. Dokumentaristicky hodně vlažné a vzhledem k potenciálnímu napětí celé události mi vývoj příběhu byl úplně fuk. A to asi není dobře.

Hrdinové ohně (2017)

Vlastně velké zklamání. Čekal jsem něco jiného a dostal rozbředlé drama s několika pěknými scénami. Vesměs ale konverzačka a nezajímavými postavami a docela v poho Brolinem. Škoda.

plakát

Like House (2021) (TV pořad) odpad!

Pro silné žaludky...

Pocahontas (1995)

Poetická nádhera, která nemá chyby. Jeden z vrcholů od Disneyho.

Togo (2019)

Pěkný film, který se musí líbit asi každému. Krásné exteriéry, skvělá práce se zvířaty a napínavý příběh. A Dafoe nezklamal.