Anchorage, The

všechny plakáty
USA / Švédsko, 2009, 87 min

Zmiu

Tak tohle byla hrůza. Nejspíš pokus o umění. Celý film se nic neděje, koukáme na starší ženu, jak sama žije v lese,několik minut záběr na to, jak se jde koupat ráno nahá v moři. Kamera je naprosto nesmyslná, záběry na nábytek, na dveře, které se ani neotevřou... No, film jsem přečkala do konce jen kvůli tomu, zda se přece jen něco nestane. A stalo. Na konci přišel vtípek, a za něj dávám jednu hvězdičku. Jako krátký film by to asi prošlo, ale hodinu a půl se nudit v kině kvůli jednomu vtípku je na mě trochu moc. ()

rivah

"Pozoruhodný výraz post-dokumentárních okamžiků, které se zdají definovat nový hlavní stupeň současné kinematografie...Film se obratně vyhýbá jakémukoli neorealismu a mimořádně silně se vzdává příběhu, zvuku i dialogů nikoli k vytvoření kontemplativního minimalismu, ale spíš ke zvýšení nejednoznačného napětí" - potud definice nového směru...Ve skutečnosti vidíme ženu středního věku procházející lesem k moři, svléká se do naha, koupe, vrací do chatky, dělá jídlo, hrají pingpong, následující den se to opakuje. jedou s mužem člunem, pak se zase ráno koupe, jedou velkým člunem, loví a čistí ryby, připravuje večeři, pak se zase ráno jde koupat, má už plavky. A přitom si občas něco málo řekne. To je vše, takže těch pět hvězdiček v hodnocení nechápu, asi snobismus -:) ()