Solomon Burke!

• USA Solomon Burke Plays AVO Session
Hudební / Dokumentární
USA, 2007, 52 min

Solomon Burke

Fenomenální americký zpěvák, v březnu 2010 oslavil semdesátiny, zemřel nedávno 10.října; textař a skladatel, držitel Grammy Award. Během půlstoletí, kdy vystupoval vycházel ze svých kořenů: gospel, soul a blues, stejně jako rozvíjel vlastní styl v době, kdy rhythm and blues a rock byly stále v počátcích. V roce 2001 vstoupil do rock'n'rollové Síně slávy (Hall of Fame). Autentický názor z webu: "Tak na tomhle pánovi jsem dokonale ujel. Určitě se i Vám stává, že do prvního taktu poznáte, že to je ono. Tady dokonce od prvního vzdechu. Na koncertním dvojalbu uvádí Burkeho: 'Dámy a pánové, Solomon Burke je soul a soul je Solomon Burke.' Nic tak hudebně vzrušujícího jsem za dlouhá léta neslyšel. Jen škoda, že se tak těžko shání a přitom, jak mi řekli v prodejně, se moc dobře prodává. Už čtyři měsíce se mi nedaří vytáhnout tenhle kompakt z přehrávače, a pokud ano, tak jen proto, abych tam vložil jiný zase od Solomona Burkeho". (oficiální text distributora)

bohemia_regent

V titulcích pořadu uvedeno: originální název Solomon Burke AVO Session Basel; režie Roli Bärlocher; země původu Švýcarsko; rok výroby 2006. ()