poster

Vlčí hory (TV film)

 • český

  Domov vlků

 • španělský

  Montañas del lobo, Las

 • anglický

  Mountains of the Wolf, The

Dokumentární

Španělsko, 2003, 52 min

 • tahit
  *****

  Nádherný svět zvířat. Podle mého názoru se jedná o velice dobrý snímek už jen proto, že tu dostali velký prostor obvykle člověkem démonizovaní vlci. A bezpochyby si svojí úlohu zasloužili. Protože co předváděli, bylo pěkné. Ono totiž není vůbec jednoduché, ani laciné natočit přírodovědnou tématiku ze života divokých zvířat. Podařilo se zde výborně zachovat bezprostřednost chování zvířat při natáčení ve volném prostoru a takové záběry dovedou hezky nastínit přirozenou psychologii zvířete. Neméně obtížné jen namátkou je třeba zachytit i moment, když vlk klidně jde nebo chvilku uvažuje a přitom ty pohledy jeho očí jsou hodně působivé. Prostě já tyhle čtyřnohé herce fakt miluju. No a ještě k tomu je zde plno krásných a nezapomenutelných scén určitě by si každý milovník těchto nádherných zvířat neměl tenhle skvost nechat ujít. Tak se nechte překvapit krásou vlků.(15.11.2011)

 • ledzepfan
  ***

  Tyhle inscenované rádobyautentické dokumenty- s dějem akčnějším než hollywoodský biják a s hrdiny přožívajícími tak patheticky lidské příběhy až to dojímá- mě vážně neberou.. Však co-žejo? Sere pes na to, že to jsou zvířata, která ve skutečnosti nepřemýšlejí v omezeném lidském rámci logiky a morálky. Sere pes na to , že zvířata ve filmu musela být cvičená, ochočená, či jinak zkrocena aby byla schopna"zahrát"své role... Hlavně, že je to hezké, milé a "poučné".(25.12.2013)

 • Iroquois
  *****

  Canis lupus je mé nejoblíbenější zvíře, takže můj pohled je zcela vědomě zaujatý... Krásný snímek trochu podobný Chaloupkovým večerníčkům (které jsou samozřejmě úžasné) nicméně v provedení pro dospělé. Nějaké výhrady bych jistě měl, ale vše smazává fakt, že vůbec takový film vznikl. Natočit dokument o vlcích s určitým příběhem je podle mě extrémně obtížné a zde se to myslím povedlo. P.S. Nechápu "kritiky" s jednou hvězdou.(25.5.2012)

 • letokruh
  *

  zdá se mi být skoro až úděsné, jak tvůrci tohoto dokumentu evidentně napsali nejprve scénář a pak teprve točili záběry a podle pořízených záběrů původní scénář dolaďovali - je to taková banální vlčí road movie, až by se chtělo říct na způsob telenovely - navíc ten komentář z optiky člověka, copak je člověk vlkem - nebo naopak - aby vysvětloval, kdy a proč je vlk pyšný apod.? škoda, že se nazaměřili víc na ty legendy, které se tam občas zmíní, nebo na vztah Keltů k vlkům, že ignorovali oblast mytologie a úlohu včích božstev u předkřesťanských evropských etnik, mohlo to být i zajímavé...(28.9.2011)

 • VasaX
  ****

  Mám rád vlky. Mám je rád čím dál víc. čím více o nich vím, tím více mě fascinují a lákají. A mám rád dokumentární filmy. Ale o to méně ty výpravné. Jenže Vlčí hory se v tomhle povedly. Ukázka funkce vlčí smečky a hlavně vlčího paktu, mě až místy vzala za srdce. Krásná příroda, na hranici s lidským světem, na které se iberští vlci pohybují, má své kouzlo. Samoný snímek, když se o něm vypráví, zní spíše jako disneyovka. Což je trochu ke škodě. Ale to je fuk. Co je ke škodě mnohem více je český dabing (a překlad). Nevím, jestli tahle podivná rétoričnost vznikla již v originále, nebo ji tradičně vykouzlili český "profesionální" překladatel (což, až na několik málo světlých výjimek, je u nás někdo, koho strčí s překladem do kapsy průměrně zkušený překladatel z Titulky.com...) či dabérské diletantství. Fakt je, že to drhne. Ale i tak - krásný výpravný dokument o životě Vlka Iberského.(20.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace