Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi

Recenze (1 127)

plakát

Zvláštní znamení touha (2015) (seriál) 

Tohle hodně potěšilo. Snad také proto, že jsem nocoval pod širákem a poznal ranní vstávání po studené noci. Mlhavá rána s krůpějí rosy. Namodralou oblohu a hřejivě přicházející slunce v zelené symfonii lesů a hájů. Planoucí západy a temnou oblohu posetou stříbrnými hvězdami. A mnoho nekonečných nocí s kytarou u ohně. Něco, co už vícekrát nepřijde. Troufám si tvrdit, že velebící pořad, který zobrazuje trampský fenomén, patří výjimečně k tomu lepšímu, co v ČT občas dávají. Tramping, přečká nebo nepřečká tahle česká rarita? Nedělám si iluze, ale, kdoví…

plakát

Marley a já (2008) 

Něco na tom je, možná je to tím, že jakýkoli pes je skvělý přítel v radostech i starostech. Protože koho má rád, ten si přijde na své. Někdy to tak je, že to dojme...

plakát

Když legendy umírají (1972) 

Vyprávění indiánského kluka Toma Black Bulla má příchuť tak, jak jsem si přál vždycky u filmu ochutnat, jako úchvatný koktejl. Sledoval jsem poslední okamžiky filmu s pocitem jakoby ta historka odvahy a síly se skutečně stala. Jsou filmy, které rychle zapomenu, a s odstupem času se rozmělní v paměti, jak vzpomínky pomíjivé. Ale tenhle film je  nezapomenutelný, byl totiž hodně dobrý.

plakát

Aguirre, hněv Boží (1972) 

Peklo i emoce, fascinující hudba, víra v život, drsnost, smutek, šílenství...

plakát

Francie, má láska (2019) 

Byla skoro dokonalá, málem jsem se roztesknil. Zvláštně krásná v happyendovém pohledu. Mám jí také rád se vším, co k ní patří. Vzpomínám na víno, kterou jsem pil na Saint-Germain-des-Prés. Na místo, které znělo šansonem. Vzpomínám na Montmartre, kde malíři malují portréty. Vzpomínám na Pigalle, které v letním lijáku hýřilo nočním životem. Byl to dlouhý den. Koukám na ní a vidím, že je trochu jiná. Ale stále má leccos do sebe.

plakát

Tajemný mnich (1965) 

Ponurý zámek, krásné ženy, mlha nad Temží a věhlasný Scotland Yard.

plakát

Hořká chuť sedmikrásek (2018) (seriál) 

Brilantně vystavěná první série. Člověk má chuť si hned pustit další sérii, a co se ještě bude dít… Ale čekal jsem asi víc. Nakonec ta druhá byla už jen pitomost.

plakát

Vlčí dynastie Yellowstonu (2018) (seriál) 

Viděl jsem pár filmů v poslední době o vlcích, ale každopádně už po první čtvrthodině bylo úplně jasné, že výsledný dojem z tohoto experimentu je (i díky neopakovatelnému kouzlu Yellowstonu) nejlepší. Z mého pohledu hodně nevšední dokument. Sice krasosmutné, ale jinak fajn.

plakát

Frank Riva (2003) (seriál) 

S tímhle seriálem je to podobné, jako když čtu knihu, která nenudí! Co víc si přát. Takže za mě maximální spokojenost. Snad ještě dodám, že role fešných policistů i gangsterů k Delonovi už tak nějak patří.

plakát

Draví ptáci (1973) (TV film) 

Tohle mě velice pobavilo. Nostalgický zářez se vším všudy. Prostě milá vzpomínka na retro VHS časy.

Ovládací panel
184. nej uživatel Česko
116 bodů