Legendární motocykl Ural

Ural Legend

Dokumentární

Francie, 2009, 50 min

• MM_Ramone

Počuli ste už niekedy o ruských motocykloch značky Ural? Ja som sa o nich dozvedel, až prostredníctvom tohoto francúzskeho, dokumentárneho snímku. Pritom sa jedná o motorku s dlhoročnou tradíciou. S výrobou prvých kusov sa začalo už v roku 1941. Tieto stroje boli využívané sovietskou armádou počas druhej svetovej vojny. Po skončení vojny sa dostali do výroby aj civilné modely, ktoré sa stali v Rusku veľmi populárne. Firma IMZ-Ural ich vyrába v obmedzenom množstve do dnes. Je to jeden z mála výrobcou sajdkárových motocyklov na svete. Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii tejto motorky a továrne, kde ju už vyrábajú už sedemdesiat rokov, pozrite si tento dokumentárny film. **(24.7.2011)

Nezničiteľný stroj a ak sa trošku zničí tak sa dá opraviť veľkým kladivom. Zaujímavý dokument o legendárnej motorke ruskej výroby značky URAL.(6.1.2012)