Ďáblův náhrobní kámen

Devil's Gravestone, The

Horor

USA, 2010, 92 min

John Massari

DVDedice překvapila, člověk by si myslel že uvidí klasické béčko nebo céčko točené ruční kamerou a nakonec ho překvapí sice neoriginální příběh s téměř nulovými efekty ale zato v nádherné až comicsové (ikdyž místy připomíná i videa v PC hrách) stylizaci a na takový druh klišoidního filmu i povedené atmosféře. Sakra velice povedený amatérský film!(9.12.2010)

• Deratizer

Plno keců a teorie o upírech, ale utahaná nuda, která diváka nepřipoutá k obrazovce. Když dojde na nějakou tu akční scénu, tak je nepřehledná a nejsou vidět ty podstatný detaily, takže vlastně je v nich divák zmaten. Nízký hodnocení zde na fóru je na místě. Pro zažraný a vyložený fanoušky veškeré upíří tématiky to ale může být kousek do sbírky a může si tam najít to svoje. Pro mě film, kde jsem byl rád za konec a podruhé se k němu už nikdy nevrátím. Z upířích pro mě velkofilmů na prvním místě je Interview s upírem, ten se mi opravdu líbí, pak samozřejmě taky nejlegendárnější klasika upířin Drákula.(16.1.2011)

• oje

Neskutečně utahaný horror, který se dá přirovnat spíš k na koleně ušitému pokusu, na nemž si režisér může vychytat svoje nedostatky. Díky absolutně amatérskému zpracování se nepodařilo natlačit do filmu ani náznak nějakého drajvu nebo atmosféry. Kdyby se tvůrci nesnažili o hloubku a nechali hrdinku jen upravovat upírům fasádu brokovnicí, udělali by daleko líp. Když se ale zvedne vlna srdceryvných báchorek o mrtvém synovy, které jsou doprovázeny těmi nejnudnějšími a nejprázdnějšími dialogy, šance na druhou hvězdičku se beznadějně rozplývá. Lepší alternativou o boji s upíry je adrenalinovější Blade. Alternativa: Blade.(27.12.2010)

• lennyd

Život Jaq se změní v tom okamžiku, kdy najde svého syna zavražděného. A jakmile zjistí, že vrahem je její manžel Cale,který se změnil v upíra, a toužíce po krvi zabil toho nejbližšího, přísahá pomstu, ať to stojí co to stojí. Pátrání po Calovi ji zavede do městečka Roach, kde se spojí s detektivem Dickem, který jí může pomoci Cala nalézt a pomstít se... Tak tento film jsem moc nepobral. Už od prvních minut těžká zívačka, místo akčních scén hodně filozofování o nesmrtelnosti chrousta, o nějakých hereckých výkonech nemluvě. Inspirace Bladem je více než zřejmá, ale jeho kvalit tento film nedosahuje ani náhodou (až se mi skoro příčí psát Bladovo jméno v tomto komentáři). Od odpadu tento film zachránilo jediné - docela originální vysvětlení proč upíři tolik touží po krvi, a co krev v jejich organismu dělá - ale víc než jednu hvězdičku si tento film rozhodně nezaslouží..(24.7.2012)

• eraserhead666

Blade v kalhotkách (ne, ne, hraje to žena, aby jste hned nezačali shánět), mnohem méně akční, více "psychologický" (uvozovky zcela na místě), místy i zajímavý, což kdyby se rozvedlo a udrželo, mohl by to být alespoň trochu ucházející kousek. Nějvětší průser filmu je, že jde na něm vidět, že si jeho tvůrci ukousli mnohem větší sousto, než dokázali sežvýkat. Pár zajímavých scén na dobrý celovečerák nestačí a když mezi nimi zmateně přešlapujete na místě, zkazíte dojem i z těch několika pozitivních věcí, co vás napadly, nebo se vám podařilo natočit. Ten nejsušší a nejhloupější konec už pak jen vše doráží poslední ranou z nemilosti. Jeden z mála slabých filmů, u něhož mě mrzelo, že je slabý. Možná si to dám po čase znovu. třeba to bude napodruhé lepší. 1,5*(23.11.2013)

• - Natáčení probíhalo v amerických státech Dalas a Oklahoma. (Terva)