poster

Jádro (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2006, 77x5 min

Účinkují:

František Koukolík

Komentáře uživatelů k TV pořadu (5)

 • Fretakata
  *****

  Obdivujem autora za jeho odvahu verejne prezentovať svoje poznatky a myšlienky. Patrím k ľuďom, ktoým osud nepridelil gén pre vieru a analytické myslenie prof. Koukolíka ma očarúva. Priznávam, že si ním pomáham a som mu za to vďačná.(26.2.2018)

 • Rihan
  *****

  Je s podivem, že se kvalitní pořady v naší zemi objevují mnohdy v nelukrativních vysílacích časech, kdy se prakticky širokou veřejností nedají sledovat. Kvůli nulové propagaci a jejich uvedení v nočních hodinách se o existenci hodnotných pořadů kolikrát ani neví, nebo uniknou pozornosti a to je chyba. Mimochodem eseje Jádro vyšly v r. 2010 i knižně a s novými nebo navazujícími poznatky. Navíc je zde pohled autora z hlediska jeho dvouletého odstupu. Ale pozor! - kniha má velmi malé písmo, starším čtenářům se bude hodit ke čtení lupa.(17.11.2015)

 • mokrasek
  *****

  Rozmluvy Františka Koukolíka mám rád, protože mě vždy nějak obohatí.(9.5.2013)

 • honza.g
  *****

  Všechny projevy Fr.Koukolíka mají jednu zásadní nevýhodu - vysokou koncentraci poměrně komplikovaných, pro neodborníka dost nových a někdy překvapivých informací. Nejen každá věta, ale i její část, je nevypustitelná - když na pár vteřin polevíte v pozornosti, už to nedoženete (něco jako když se řekne "pan farář nekáže dvakrát"). Ale i s případnými výpadky má smysl jeho výklad poslouchat a snažit se pochopit. Díly seriáu Jádro jsou navíc monotématickéa velmi krátké, takže i průměrný člověk by neměl mít problém si udržet maximální koncentraci po celou dobu. Ale stejně jako v případě knížek, tak i v mluveném slově se vyplatí se k tvorbě FK vracet. Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, abych odlišil velikost zážitku od jiných pořadů FK, ale je to nesmysl - pokud použiji kriteria společná pro všechny objekty v csfd,cz, tak tohle musí dostat 5.(29.6.2013)

 • naiva
  ****

  Když se média věřejné služby odhodlají přinést něco „hlubokého“, nejčastěji je to stereotypní moralita nebo pámbíčkářský kýč. To naštěstí není případ pořadů Františka Koukolíka. Jádro se zabývá spojením vědy a každodenního života. V sérii mikroesejů sice pan Koukolík do velké hloubky jít nemůže, omezeného prostoru ale využívá mistrně.(2.2.2012)