Jádro (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2006, 77x5 min

Účinkují:

František Koukolík

Komentáře uživatelů k TV pořadu (5)

Obdivujem autora za jeho odvahu verejne prezentovať svoje poznatky a myšlienky. Patrím k ľuďom, ktoým osud nepridelil gén pre vieru a analytické myslenie prof. Koukolíka ma očarúva. Priznávam, že si ním pomáham a som mu za to vďačná.(26.2.2018)

Je s podivem, že se kvalitní pořady v naší zemi objevují mnohdy v nelukrativních vysílacích časech, kdy se prakticky širokou veřejností nedají sledovat. Kvůli nulové propagaci a jejich uvedení v nočních hodinách se o existenci hodnotných pořadů kolikrát ani neví, nebo uniknou pozornosti a to je chyba. Mimochodem eseje Jádro vyšly v r. 2010 i knižně a s novými nebo navazujícími poznatky. Navíc je zde pohled autora z hlediska jeho dvouletého odstupu. Ale pozor! - kniha má velmi malé písmo, starším čtenářům se bude hodit ke čtení lupa.(17.11.2015)

Rozmluvy Františka Koukolíka mám rád, protože mě vždy nějak obohatí.(9.5.2013)

Všechny projevy Fr.Koukolíka mají jednu zásadní nevýhodu - vysokou koncentraci poměrně komplikovaných, pro neodborníka dost nových a někdy překvapivých informací. Nejen každá věta, ale i její část, je nevypustitelná - když na pár vteřin polevíte v pozornosti, už to nedoženete (něco jako když se řekne "pan farář nekáže dvakrát"). Ale i s případnými výpadky má smysl jeho výklad poslouchat a snažit se pochopit. Díly seriáu Jádro jsou navíc monotématickéa velmi krátké, takže i průměrný člověk by neměl mít problém si udržet maximální koncentraci po celou dobu. Ale stejně jako v případě knížek, tak i v mluveném slově se vyplatí se k tvorbě FK vracet. Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, abych odlišil velikost zážitku od jiných pořadů FK, ale je to nesmysl - pokud použiji kriteria společná pro všechny objekty v csfd,cz, tak tohle musí dostat 5.(29.6.2013)

Když se média věřejné služby odhodlají přinést něco „hlubokého“, nejčastěji je to stereotypní moralita nebo pámbíčkářský kýč. To naštěstí není případ pořadů Františka Koukolíka. Jádro se zabývá spojením vědy a každodenního života. V sérii mikroesejů sice pan Koukolík do velké hloubky jít nemůže, omezeného prostoru ale využívá mistrně.(2.2.2012)