Odkrývání tajemství života

Dokumentární

USA, 2003, 65 min

Lad Allen

Ed Ragozzino (vyp.)

DNA je přesně ten důvod, proč je Darwinova teorie dle mého názoru zcela mimo. A tento dokument to krásně dokládá a vysvětluje... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(22.9.2012)

Typický mačko-pes. Ani pre laikov ani pre odborníkov. Pokojne by stačil 30 minútový hutný dokument o tom, prečo sa nedá z hŕby písmeniek náhodne zložiť Shakespearov verš a analogicky nedá z buniek zložiť nejaký živočích. Otázkou ostáva, kto je dizajnér?(5.1.2014)

Tento dokumentární film nehodnotím tak vysoko pro jeho technickou dostatečnost (i když mně vyhovovala), ale především pro jeho výpověď v době neopodstatněné "nadvlády" Darwinovy teorie O vývoji druhů. Mně osobně přišly vědecké argumenty prokazující, že Darwinova teorie neobstává v době současného poznání, natolik přesvědčivé a pochopitelné, že tento film doporučuji všem ve svém okolí. Takže nyní i vám... :-). Film se dá koupit v anglickém originále (příp. s čs. titulky) nebo ve slovenském znění. Na podkladě uváděných argumentů v dokumentu dokonce proběhl dětský tábor s názvem "Zmizení profesora Lázničky", s tím, že se dějově vyšlo z knihy A. C. Doyla: Ztracený svět (několikrát zfilmováno).(19.1.2011)

• zeďa

Takto to dopadá, když si samotná sekta natočí dokument o tom, že je její učení správné. -Ano, toto dílo bylo financováno čistě z peněz amerických křesťanů. Není potom divu, že jde o "dokument" vyloženě tendenční, který záměrně zneužívá (vytržením z kontextu) výpovědi některých "vědců" a s oblibou používá zavádějící či prokazatelně lživé informace. Ke slovu se dostanou pouze členové Intelligent Design movement a jakákoliv externí kritika se do filmu jednoduše neměla jak dostat. Sám velký M. Behe dokonce prezentuje argument, s kterým ho u amerických soudů s posměchem vypískali... Celkově vydařené zpracování proto spíš přidává tomuto "dílu" na zákeřnosti. Osvětu ale opravdu nečekejte, jednostranná a lživá propaganda je přímým účelem tohoto snímku... Odpad !!! (1.2.2013)