Ve světě extrémních skoků

(TV film)
  • USA Extreme World of B.A.S.E.
všechny plakáty

Z nekterych lidskych povyrazeni jde opravdu hlava kolem, a navic mnohdy nahaneji husi kuzi. Bungee jumping, proc ne. Parasutismus, i to by slo jeste snest. Ale pak existuji BASE jumperi, cesky „skokani“. A co delaji? Kupodivu skacou, ale dulezitejsi je odkud. Mrakodrapy, televizni vysilace, propasti, vodopady, skaly, mosty. Nezalezi na hustote zastavby nebo na kvalite povrchu horskeho masivu, staci jim alespon kus mista na rozbeh a hlavne dostatecna vyska, aby si volny pad mohli co nejdele uzit. Padak se pochopitelne otevira az na posledni chvili. Kazdorocne se pak skokani schazeji na Bridge Day Festivalu, patrne nejextremnejsi sportovni akci na svete, behem niz stovky z nich pokori most nad newriverskou rokli. Pohled z kamer, ktere snimaji let skokanu, bere dech… (oficiální text distributora)

SOLOM.

Skvělý televizní dokument o BASE jumpingu, sportu (koníčku), který mnozí označují za debilní a nesmyslné hazardování se životem. To však neplatí pro lidi, kteří jej vykonávají a on jim za to dává neskutečný adrenalinový zážitek. Osobně jsem si už vyzkoušel Bungee jumping i skok z letadla ( s profíkem) a tohle mě nesmírně láká, ale zároveň mám i docela nahnáno. ()