Cyrano

(divadelní záznam)
všechny plakáty

Není schopen říct jediné slovo, ačkoli umí veršovat, není schopen udělat krok, ačkoli umí létat. Romantické drama Edmonda Rostanda v jímavém provedení Divadelní společnosti Petra Bezruče v Ostravě.   "Hra o neschopnosti říct jediné slovo pro toho, kdo umí veršovat, hra o neschopnosti udělat jediný krok pro toho, kdo umí létat." Rostandův romantický Cyrano ve skromném, leč jímavém provedení Divadelní společnosti Petra Bezruče v Ostravě. Vynikající Tomáš Dastlík a Sylvie Krupanská v roli páru, který se hluboce miloval a přesto se nikdy nesešel. (oficiální text distributora)

milaneg

Ač Cyrano dvě hodiny básnil češtinou Vrchlického (s úpravou Tomáše Vůjtka), ani na okamžik nezanudil, ba naopak-mnohá moudra děl...! (Mně básnit nedaří se žel!) ()

Jeejay

Cyrana mám hodně rád už od dětství. Mnohokrát jsem ho i viděl ať už ze záznamu či přímo v divadle, vždy se ale stopáž blížila třem hodinám, a proto jsem, s přihlédnutím k avízovaným dvěma hodinám, k tomuto záznamu přistupoval s obavami, které se bohužel potvrdily. Hra je neúprosně seškrtána. Je možná pravda, že to prospívá jejímu tempu, ale chybí mi tam příliš mnoho z mých nejoblíbenějších pasáží, příliš mnoho krásných Vrchlického veršů skončilo pod stolem (ne nadarmo se říká, že Vrchlického překlad je lepší originálu), než abych mohl hodnotit lépe. ()