Čtyři funebráci s finančními problémy se chytnou jednorázové příležitosti jak změnit své životy a rozloučit se s profesí, do které vstoupili na chvíli, ale uvízli na dobro. Pod příslibem tučné odměny se rozhodnou vyplnit poslední přání bohatého Řeka, který žil v zahraničí. Ten si přeje, aby jeho tělo odnesli pěšky k pohřbu z Atén do vesnice Boeotia. Rozhodnou se splnit tento bizarní požadavek a vydávají se na odyseu, která se brzy změní v nečekanou cestu poznání. (oficiální text distributora)

Willy Kufalt

Absurdní humor ve čtveřici na pěší cestě s rakví po Řecku... Nebýt občas využití mobilu či záběru na moderní auto, ani bych neměl pocit, že koukám na film z roku 2010 (potažmo v nedávné současnosti se i odehrávající), nakolik stylově a vizuálně ve společnosti ohozených chlápků, jdoucích přes místa často odlehlá či starobylá, působí sympaticky „retro“ a to už od první dostihové scény. Zhruba do poloviny ryzí komedie postupně nabírá na bedra i kousek dramatického vypětí a zastávek k zamýšlení se nad onou cestou životní, ale současně jsem ocenil, že se 4 černé obleky nikdy plně nezměnili na drama a ta poťouchlá absurdní nadsázka, která mě na filmu bavila, vydržela v této svérázně černé odyseji sluncem zalitou krajinou až do konce. [80%] ()