Kráľovstvo Azuelgatt je obliehané armádou, ktorá je vo veľkej presile. Napriek tomu, že sa zdá byť všetko stratené, príde veliteľka Shamshir s odvážnym plánom. Vďaka tomuto plánu a hlavne aj vďaka démonickému meču Colada je nepriateľ porazený a dokonca sa začne územie Azuelgatt dobyvačne rozrastať. Sláva Shamshir však netrvá večne. Niekoľko vrážd, pripomínajúcich jej techniku, na ňu totiž vrhá zlé svetlo. Môže to mať všetko na svedomí jej meč? (Trip)

Subjektiv

Epic of Zektbach se tváří jako tragický příběh bojovnice, která vlivem řízení osudu, touhy po moci a strachu přišla o vše a stala se nástrojem zkázy všeho, co jí kdy bylo drahé. Mnohé mytologie obsahují podobné příběhy, často jde o ty nejsilnější, leč Epic of Zektbach se jim neblíží ani zdaleka. Důvod prostý, zdejší postavy nemají čas něco cítit. Představte si, že by Iásón půl filmu efektně bojoval, třetinu efektně plul, předtím by se nám ve vysvětlovací scéně sdělilo, jak je to rouno úžasná věc a pak zbylo pár vteřin na Médeu, jejíž význam by se nám rychle nějak shrnul, ale prožít by se její osud nedal. Čím je Iáson bez Médey? Jakýmsi prehistorickým sportovcem... +++++ Zektbach je ale ještě horší, protože v něm existuje jediný hybatel děje, zhoubně na mysl působící meč. Špatný, otravuje duši a nakonec všechny zahubí. Logika děje hapruje, 30 minut je na příběh zoufale málo, vypravěč horečně, leč nudně shrnuje dění mezi pár bitvami a i dialogy, aby se ten šílený krajíc dal vůbec dojíst. +++++ Po skončení se mě zmocnil pocit, že mi autoři chtěli sdělit něco závažného. Snad: "Kdo čím zachází, tím také schází." A tím něčím je nejspíše přírodní věda a technika, neb ten kdo meč třímá vídá vzorečky, nuly, jedničky, rovnice a grafy. Vezmu si to k srdci, změním zaměstnání a půjdu raději okopávat mrkvičku nebo tak něco. ()