Tempo di Reazione

všechny plakáty

ricci.s

Otec a jeho dve dospievajúce deti sú zatvorení v dome a ukrývajú sa pred vraždiacou hmlou, ktorá spáli takmer všetko živé (z neznámeho dôvodu sú výnimkou len ženy vo veku od 13 do 19 rokov). Žiaľ, všetko čo sa deje vonku, ukážu dokopy asi 20 sekúnd. Celý film sa totiž odohráva v dome a je poskladaný z reakcií a dialógov hlavných hrdinov. Skôr mi to pripadalo ako psychologický horor, ktorý vôbec nefungoval. Síce som zacítil snahu vytvoriť pochmúrnu atmosféru, ale celý film bol zabitý zdĺhavým, nudným a nezáživným scenárom. Nedočkáme sa ani napätia, ani akcie, ani gore. Maximálne som sa v závere asi dvakrát zľakol, ale to môj celkový dojem nezachráni. Škoda, toto Talianom nevyšlo, znudili čo sa dalo. ()

Dellamorte

Skoro až usmokleným tempom nasnímaná komorná ( doslova ) dráma s horrorovými prvkami o rodine , ktorá je izolovaná od vonkajšieho sveta , pretože " tam vonku niečo visí vo vzduchu " a ľudia umierajú, prípadne páchajú samovraždy. Otec s 2ma násť- ročnými deťmi to celé sleduje skrz závesy. Udalosti naberú iný smer, keď ich príbytok navštívi niekto , kto sa cez ten záhadný fenomén dostal až do obýváku. Manuál na prežitie zničí a je potrebné nájsť východisko z celej tej mizérie. Sledovanie vyžaduje mimoriadnu trpezlivosť , ale Mne to nerobilo problém aj vďaka pár sviežim momentom a vďaka faynovému castu.Žiadne prekvapenie , len obyčajná spokojnosť. ()